نامه رئیس بهزیستی در انتقاد به گزینه عدم معلولیت در آگهی استخدام صدا و سیما

با ارسال نامه‌ای
نامه رئیس بهزیستی در انتقاد به گزینه عدم معلولیت در آگهی استخدام صدا و سیما

رئیس سازمان بهزیستی، با ارسال نامه‌ای خطاب به عبدالعلی علی عسگری رئیس سازمان صداوسیما در انتقاد به گزینه درج شده برای شرکت کنندگان در آزمون استخدامی این سازمان مبنی بر داشتن سلامت کامل و عدم معلولیت جسمی، آمادگی خود را برای نشست‌های مشترک جهت تشریح ظرفیت‌های افراد دارای معلولیت اعلام کرد.
به گزارش بازارکار، وحید قبادی دانا در این نامه آورده است نظر به اهمیت موضوع و نقش مؤثر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برای فرهنگ سازی در جامعه پیرامون مسائل افراد دارای معلولیت و به ویژه توانمندی‌های بسیاری از افراد دارای معلولیت در فعالیت‌های مرتبط با رسانه ملی انتظار می‌رود مسئولان این رسانه ضمن تجدیدنظر نسبت به تغییر شرایط آزمون و حذف شرط عدم معلولیت اقدام کنند.
وی در این نامه افزوده است: خاطرنشان می‌سازد بر اساس ماده پنج آئین نامه اجرایی بند «ز» ماده ۴۲ قانون مدیریت خدمات کشوری وظیفه احراز توانایی فرد دارای معلولیت در انجام وظایف محوله برعهده سازمان بهزیستی است که در این رابطه از نظرات کارشناسان آن سازمان نیز استفاده خواهد شد.
قبادی دانا خاطرنشان کرده است: این سازمان آمادگی خود را برای نشست مشترک با مدیران ارشد صدا و سیما و تشریح ظرفیت‌های افراد دارای معلولیت اعلام می‌کند.
سازمان صدا و سیما در آخرین آگهی استخدامی خود در تیر ماه جاری داشتن سلامت کامل و عدم معلولیت جسمی را از شرایط استخدام خود ذکر کرد که بازتاب وسیعی در شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی داشت. 

 

18 تير 1398 12:20
اخبار مرتبط
وام اشتغال مددجویان بهزیستی افزایش یافت
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظر شما برنامه توسعه مشاغل خانگی تاچه می تواند در بیکاری دانش آموختگان دانشگاه ها تاثیرداشته باشد؟