ایجاد ۱۵۰ هزار شغل روستایی در کشور

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اعلام کرد
ایجاد ۱۵۰ هزار شغل روستایی در کشور

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت:با ایجاد ۱۵۰ هزار نفراشتغال روستایی، سهم اشتغال در روستا‌ها به ۲۵ درصد می‌رسد.
به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در کاررگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان افزود: با ایجاد اشتغال های جدید روستایی نرخ بیکاری در روستاهای کشور ۳ درصد کاهش می یابد.
وی با بیان اینکه تا کنون ۲۰ درصداز اعتبارات اشتغال روستایی امسال هنوز اختصاص نیافته است افزود: هم اکنون سهم تولید ناخالصی داخلی روستاهای کشور ۲۶/۵ درصد است و در استان همدان این سهم از میانگین کشور بیشتر و به ۳۰/۲ درصد رسیده است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از بررسی طرح های توسعه ای از اقتصادی در ۸ هزار روستای کشور خبر داد و اظهار داشت: برای این طرح ۱۰ هزار نفر تحصیلکرده ها آموزش داده می شوند و در روستاها مردم را به اجرای طرح های تولیدی و تعاونی تشویق می کنند تا علاوه بر اشتغال ،روستاییان درآمدی پایدار داشته باشند.
امید از پرداخت ۷۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی روستایی در کشور خبر داد و گفت: این اعتبارات به طرح های مردم در  ۳۸ هزار روستای کشور اعطاء شده است.
وی اظهار داشت: استان همدان بر اساس آخرین اعلام مرکز آمار کشور در بهار امسال برترین استان کشور در کاهش نرخ بیکاری است.
امید گفت: هم اکنون نرخ بیکاری در استان همدان به ۶/۱ درصد رسیده است و این در حالی است که متوسط نرخ بیکاری در کشور تا پایان برنامه ششم توسعه باید به ۷/۱ درصد برسد.


19 تير 1398 15:6
اخبار مرتبط
سهم روستاها در سبد اشتغال کشور ۲۵ درصد افزایش یافت
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظر شما برنامه توسعه مشاغل خانگی تاچه می تواند در بیکاری دانش آموختگان دانشگاه ها تاثیرداشته باشد؟