ایجاد ۱۵۰ هزار شغل روستایی در کشور

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اعلام کرد
ایجاد ۱۵۰ هزار شغل روستایی در کشور

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت:با ایجاد ۱۵۰ هزار نفراشتغال روستایی، سهم اشتغال در روستا‌ها به ۲۵ درصد می‌رسد.
به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در کاررگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان افزود: با ایجاد اشتغال های جدید روستایی نرخ بیکاری در روستاهای کشور ۳ درصد کاهش می یابد.
وی با بیان اینکه تا کنون ۲۰ درصداز اعتبارات اشتغال روستایی امسال هنوز اختصاص نیافته است افزود: هم اکنون سهم تولید ناخالصی داخلی روستاهای کشور ۲۶/۵ درصد است و در استان همدان این سهم از میانگین کشور بیشتر و به ۳۰/۲ درصد رسیده است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از بررسی طرح های توسعه ای از اقتصادی در ۸ هزار روستای کشور خبر داد و اظهار داشت: برای این طرح ۱۰ هزار نفر تحصیلکرده ها آموزش داده می شوند و در روستاها مردم را به اجرای طرح های تولیدی و تعاونی تشویق می کنند تا علاوه بر اشتغال ،روستاییان درآمدی پایدار داشته باشند.
امید از پرداخت ۷۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی روستایی در کشور خبر داد و گفت: این اعتبارات به طرح های مردم در  ۳۸ هزار روستای کشور اعطاء شده است.
وی اظهار داشت: استان همدان بر اساس آخرین اعلام مرکز آمار کشور در بهار امسال برترین استان کشور در کاهش نرخ بیکاری است.
امید گفت: هم اکنون نرخ بیکاری در استان همدان به ۶/۱ درصد رسیده است و این در حالی است که متوسط نرخ بیکاری در کشور تا پایان برنامه ششم توسعه باید به ۷/۱ درصد برسد.


19 تير 1398 15:6
اخبار مرتبط
سهم روستاها در سبد اشتغال کشور ۲۵ درصد افزایش یافت
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

آیا از عملکرد دولت در حوزه اشتغال در سال 97 رضایت دارید؟