حمایت صندوق پژوهش و فناوری کردستان از ایده‌های برتر

رئیس پارک علم و فناوری کردستان اعلام کرد
حمایت صندوق پژوهش و فناوری کردستان از ایده‌های برتر

رئیس پارک علم و فناوری کردستان گفت: صندوق پژوهش و فناوری از ایده‌ها و پروژه‌هایی که توجیه اشتغال‌زایی داشته باشد، تا سقف یک‌ میلیارد تومان حمایت می‌کند.
 به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، خالد سعیدی عصر امروز در مراسم افتتاحیه رویداد نوآورانه اشتغال‌زایی حوزه آب که در محل تالار دکتر شاهویی دانشکده کشاورزی دانشگاه کردستان با حضور مدیران و مسئولین دانشگاهی و استانی برگزار شد، با بیان اینکه شاخص سنجش این استارت‌آپ‌ها ارزش افزوده آن است، تصریح کرد: طبق فاکتورهای علمی در خصوص اقتصاد مملکت همه ما به نوعی درگیر بحث مهم اشتغال‌زایی هستیم.
رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان گفت: آدام اسمیت دو قرن پیش در کتاب ثروت ملل منبع اصلی دنیا را نیروی انسانی عنوان کرده است و بعد از ۲۰۰ سال  هنوز هم همان نیروی انسانی با ویژگی نیروی خلاق و ماهر و نوآور مطرح هستند.
سعیدی بر پرورش نیروی خلاق و شکوفایی استعدادهای برتر در اشتغال‌زایی و توسعه مملکت تاکید کرد و اظهار داشت: اقتصادی که بر پایه بهره‌برداری بی‌رویه از منابع و استفاده صرف باشد، ارزشی ندارد.
وی چاپ مقالات را در طیف فروش مواد خام توصیف کرد و افزود: کسانی که خلاقیت خودشان تحلیل شده است، از مقالات دیگران استفاده می‌کنند؛ در هیچ جای دنیا  متریال‌ها و تحقیقات دانشگاهی را در اختیار دیگران قرار نمی‌دهند، از این رو ما باید به نفع نیازهای جامعه از داشته‌های علمی خود استفاده کنیم.
رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان گفت: این نوع رویدادها بستری برای شکوفایی خلاقیت و نوآوری فرزندان و دانش آموختگان ما در استان خواهد بود از این رو باید توسعه پیدا کند.
سعیدی تاکید کرد: پارک علم و فناوری کردستان از طریق صندوق پژوهش و فناوری از  ایده‌ها و پروژه‌هایی که توجیه اشتغال‌زایی بالا و آینده‌دار باشند تا سقف یک‌ میلیارد تومان حمایت می‌کند.
وی خطاب به ایده‌پردازان در این استارت آپ افزود: از علم و خلاقیت خود به درستی استفاده کنید، چراکه می‌طلبد این مدل رویدادها را با تعداد زیادتر و شکل و شمایل توانمندتری اجرا کنیم.
رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان در پایان اظهار کرد: امیدواریم با ایده‌پردازی‌های نوین و خلاق، شرکت‌کنندگان در این رویداد قسمتی از مشکلات جامعه برطرف شود.


20 تير 1398 8:35
اخبار مرتبط
جلسه کمیته جذب و پذیرش پارک علم و فناوری البرز برگزار شد
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظر شما برنامه توسعه مشاغل خانگی تاچه می تواند در بیکاری دانش آموختگان دانشگاه ها تاثیرداشته باشد؟