نحوه ثبت نام در سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی تشریح شد

از سوی مدیرکل دفتر راهبری سیستم‌های سازمان تامین اجتماعی؛
نحوه ثبت نام در سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی تشریح شد

مدیرکل دفتر راهبری سیستم‌های سازمان تامین اجتماعی نحوه ثبت نام در سامانه خدمات غیر حضوری این سازمان را تشریح کرد.
به گزارش بازارکار به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهندس علی معیری اظهار داشت: با عنایت به اجرای ارائه خدمات غیرحضوری به تمامی مخاطبین سازمان تامین اجتماعی از طریق سامانه Https://eservices.tamin.ir و لزوم ثبت نام مخاطبین سازمان در سامانه مذکور، برای کاربرانی که قبلاً در سامانه های غیرحضوری سازمان ثبت نام نکرده اند، کنترلهای لازم با سامانه سازمان ثبت احوال به منظور احراز هویت کاربران و بررسی انکارناپذیری اطلاعات ثبت شده و همچنین کنترل مالکیت شماره تلفن همراه شخص از طریق سرویس هوشمند اپراتورهای تلفن همراه (سرویس شاهکار) صورت می پذیرد.
وی افزود: در صورتیکه شماره تلفن همراه وارد شده متعلق به شخص بیمه شده نباشد، نیاز است پس از طی کلیه مراحل ثبت نام، بیمه شده شخصاً با در دست داشتن مدارک هویتی به یکی از شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه نماید.
معیری ادامه داد: با توجه به ضرورت تائید اطلاعات هویتی فرد متقاضی در سامانه های مذکور و برقراری ارتباط اطلاعات هویتی با پرونده الکترونیکی و داده های اطلاعاتی پیشین و زمانبر بودن این فرآیند، جهت ارسال پیامک فعال سازی حساب کاربری، به زمانی حدود 2 ساعت نیاز است.
وی با بیان اینکه در این مدت، نیازی به ثبت نام مجدد نیست، گفت: از متقاضیان درخواست می شود تا زمان دریافت نتیجه ثبت نام از طریق پیامک اطلاع رسانی از سوی سازمان تامین اجتماعی، شکیبا بوده و پس از دریافت پیامک تائید مطابق راهنمای ثبت نام کاربران در سامانه،  https://eservices.tamin.ir/view/#/register-pursue  نسبت به ادامه فرآیند ثبت نام خود اقدام نمایند.
معیری گفت: همچنین مخاطبین سازمان تامین اجتماعی می توانند جهت پیگیری درخواست ثبت نام خود، از طریق گزینه پیگیری ثبت نام در صفحه اصلی ورود به سامانه، اقدام نمایند.
وی افزود: آن دسته از بیمه شدگانی که قبلاً در سامانه ثبت نام نموده و رمز خود را فراموش کرده اند، می باید از طریق گزینه بازیابی رمز، اقدام به ثبت مجدد رمز جدید نمایند و پیامک مربوطه ظرف مدت چند دقیقه به تلفن همراه آنان ارسال می شود.
وی در ادامه به چند سئوال متداول کاربران پاسخ داد. وی درخصوص امکان دسترسی به سایت از خارج از کشور، گفت: سامانه غیرحضوری برای ایرانیان خارج از کشور در دسترس است.
معیری درخصوص چگونگی ثبت نام در سامانه برای افرادی که شماره موبایل به نام خودشان  نباشد، گفت: شماره تلفن همراه وارد شده صرفاً می باید متعلق به شخص ثبت نام کننده باشد در غیر اینصورت جهت فعال سازی حساب کاربری مراجعه به شعبه الزامی است.
وی درباره ارسال پیامک فعال سازی در ثبت نام اولیه توضیح داد: لازم است مخاطبین تا زمان دریافت پیامک، ظرف مدت 2 ساعت منتظر بمانند و پس از آن در صورتیکه در متن پیام نیاز به "مراجعه به شعبه" وجود داشت با به همراه داشتن مدارک هویتی به واحد نامنویسی نزدیکترین شعبه سازمان تأمین اجتماعی مراجعه نمایند. همچنین چنانچه پس از گذشت 48ساعت از زمان ثبت نام، پیامکی مبنی بر فعال سازی حساب کاربری دریافت نشد، مجدداً اقدام به ثبت نام نمایند.
معیری در پاسخ به عدم امکان بازیابی رمز از دو روش عنوان شده، گفت: چنانچه امکان بازیابی گذرواژه با هیچ یک از 2 روش پیشنهادی وجود نداشت، مخاطبین جهت بازیابی به نزدیکترین شعبه مراجعه نمایند.
مدیرکل دفتر راهبری سیستم‌های سازمان تامین اجتماعی درخصوص ارسال پیامک بازیابی رمز، تصریح کرد: مخاطبین در صورت عدم دریافت پیامک بازیابی به مدت 20 دقیقه (مدت اعتبار شناسه)، مجدداً نسبت به ثبت درخواست بازیابی رمز طبق راهنمای کاربری اقدام نمایند.

 

20 تير 1398 12:1
اخبار مرتبط
‌حکمرانی محلی فنی و حرفه ای باید برای افزایش مهارت افزایی ایجاد شود ‌
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظر شما برنامه توسعه مشاغل خانگی تاچه می تواند در بیکاری دانش آموختگان دانشگاه ها تاثیرداشته باشد؟