آغاز استانداردسازی محصولات دانش‌بنیان در یزد

آغاز استانداردسازی محصولات دانش‌بنیان در یزد

مدیرکل استاندارد یزد گفت: از اوایل مهرماه امسال فرآیند استانداردسازی محصولات دانش‌بنیان آغاز می‌شود.
به گزارش ایسنا، «محمد حسین ماجدی اردکانی» افزود: در زمان گفته شده، این فرآیند با همکاری و همزمان با ١١ استان دیگر کشور آغاز می‌شود.
وی ادامه داد: امسال که مصادف است با سال رونق تولید، یکی از راه‌حل‏‌های آگاهانه مواجهه با تحریم‌های ظالمانه وضع شده توسط استکبار جهانی، اهمیت دادن و استانداردسازی محصولات دانش‌بنیان است.
دبیر کارگروه استانداردسازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات استان خاطرنشان کرد: در این راستا سازمان ملی استاندارد ایران با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی تفاهم‌نامه‏‌ای، شیوه‌نامه چگونگی اعطاء نشان استاندارد «دانش نماد» را تهیه کرده‌اند که ادارات کل استاندارد ١٢ استان با همکاری پارک علم و فناوری آن را اجرا می‌کنند.
ماجدی اردکانی در پایان گفت: استان یزد به عنوان یکی از مطرح‏‌ترین استان‏‌های صنعتی و معدنی کشور می‏‌تواند الگویی کارآمد برای این نشان را ارائه دهد، ضمن این که سازمان ملی استاندارد برای اجرایی شدن این فرآیند تسهیلاتی نیز در نظر گرفته است.
گفتنی است، استان یزد به لحاظ ذخایر معدنی دارای مقام دوم کشوری و از نظر صنعتی در کشور در رتبه چهارم قرار دارد و جزء 10 استان برتر کشور در زمینه صادرات است. 


22 امرداد 1398 9:57
اخبار مرتبط
شرکت دانش بنیان کرمان جزو برترین های صنعت شد
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟