اشتغالزايي براي جوانان از طريق استارت‌آپهااز اولويت هاي صندوق کارآفريني اميد است

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید:
اشتغالزايي براي جوانان از طريق استارت‌آپهااز اولويت هاي صندوق کارآفريني اميد است

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در حاشیه بازدید از استارت آپ های مورد حمایت صندوق در چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر اظهار داشت: حمایت از استارت‌آپ ها و کسب و کارهای نو و اینترنتی از جمله اولویتهای صندوق است.
به گزارش بازارکار نوراله زاده اظهار کرد: در بعضی از بخشها ظرفیتهای شغلی بسیاری نهفته که با ورود استارت‌آپ ها به این بخشها، این ظرفیت ها شناسایی شده و موجب اشتغالزایی در کشور می‌شود.
وی ادامه داد: یکی از سیاستهای صندوق این بوده که از کسب و کارهای اینترنتی و نوپا حمایت کرده است، از این رو استارت‌آپهایی که به حوزه اینترنت اشیا یا توسعه بازار کالاهای ایرانی و تامین مالی ورود کرده‌اند، حمایت کرده‌ایم.
نوراله زاده افزود: صندوق کارآفرینی امید با توجه به نقش موثری که استارت‌آپ ها در بهبود زندگی مردم و توسعه خدمات از خود نشان داده‌اند حمایت از ایده‌های خلاقانه و نو برای خلق فرصتهای کارآفرینی را در دستور کار قرار داده است.
پرداخت تسهیلات به ۱۱۰ طرح استارت‌آپی 
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همچنین از امضای تفاهم‌نامه همکاری با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: به موجب این تفاهم‌نامه حدود ۱۸۵ طرح استارت آپی توسط وزارت ارتباطات به ما معرفی شده که از این تعداد به ۱۱۰ طرح تسهیلات داده شده و در قبال پرداخت تسهیلات تضامین لازم اخذ شده است.
وی در ادامه از حمایت ۲۳ هزار طرح در حوزه مشاغل روستایی و عشایری طی سال گذشته خبر داد و گفت: ۱۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این طرح‌ها اختصاص یافته که منجر به ایجاد و تثبیت ۶۷ هزار فرصت شغلی برای روستاییان و عشایر شده است.


26 امرداد 1398 14:8
اخبار مرتبط
اشتغال 1200 نفري توسط کارآفرين مورد حمايت صندوق کارآفريني اميد
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟