هفتمین دوره آزمون‌ استخدامی دولتی به زودی اطلاع‌رسانی می‌شود

معاون منابع انسانی سازمان استخدامی کشور:
هفتمین دوره آزمون‌ استخدامی دولتی به زودی اطلاع‌رسانی می‌شود

معاون منابع انسانی سازمان استخدامی کشور گفت: هفتمین دوره آزمون‌ استخدامی دولتی به زودی اطلاع‌رسانی می‌شود، در این آزمون حدود 30 هزار مجوز اشتغال برای دستگاه‌ها صادر شده که البته قطعیت آن نیازمند تأمین اعتبار توسط دستگاه مذکور است.
به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، سید صدرالدین صدری نوش‌آبادی پیش از ظهر امروز در نشست خبری جشنواره شهید رجایی با اشاره به برگزاری هر ساله این جشنواره در هفته دولت اظهار کرد: در این جشنواره هر ساله، دستگاه‌های مهم دولتی مورد ارزیابی قرار گرفته و بر اساس شاخص‌های عمومی و تخصصی رده‌بندی شده و از مقام‌های برتر تجلیل به عمل می‌آید.
معاون سرمایه انسانی اداره سازمان اداری و استخدامی کشور خاطرنشان کرد: مبنای ارزیابی این دستگاه‌ها، شاخص‌هایی است که در دور دوم اصلاحات اداری کشور پیشنهاد شده و بر اساس برنامه مدون مقرر شده است که همه ادارات تا سال 99، به اهداف تعیین شده در این برنامه دست یابند.
وی متذکر شد: تفاهم‌نامه‌های لازم با دستگاه‌ها در این خصوص عقد شده و مکاتبات لازم نیز با آن‌ها صورت گرفته تا بر اساس شاخص‌ها رفتار کنند و به اهداف نائل آیند.
صدری یادآور شد: بر همین اساس، هر ساله این شاخص‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در قالب جشنواره شهید رجایی کشوری و استانی، از دستگاه‌های برتر تجلیل به عمل می‌آید که امروز این جشنواره در اصفهان برگزار خواهد شد.
وی با تأکید بر اثر بخش بودن اجرای این جشنواره اعلام داشت: هر ساله اشتیاق دستگاه‌ها به شرکت در این جشنواره افزایش یافته و اخذ مقام‌های برتر، این انگیزه را افزایش می‌دهد تا خدمات بهتری به مردم صورت پذیرد.
صدری در خصوص وضعیت استخدام‌ها در کشور نیز یادآور شد: هفتمین دوره آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های دولتی به زودی اطلاع‌رسانی می‌شود و در این آزمون حدود 30 هزار مجوز اشتغال برای دستگاه‌ها صادر شده که البته قطعیت آن نیازمند تأمین اعتبار توسط دستگاه مذکور است.
وی اعلام داشت: بیشترین حجم مجوزها مختص آموزش و پرورش است که عدد آن به 16 هزار نفر می‌رسد و پس از آن وزارت بهداشت با 10 هزار مجوز قرار دارد.
نعمت‌اله اکبری نیز در ادامه این جلسه با اشاره به سخت‌گیری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اصفهان در ارزیابی دستگاه‌های دولتی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در بیست و دومین جشنواره شهید رجایی نیز تلاش شده تا شاخص‌ها به دقت و با سختگیری کامل مورد ارزیابی قرار گیرد تا دستگاه‌ها در جشنواره ملی نیز بتوانند رتبه‌های بالا کسب کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان ادامه داد: امروز مجموعاً 15 دستگاه برتر اصفهانی در 5 گروه مورد تجلیل قرار می‌گیرند که در هر گروه، سه دستگاه شامل دستگاه برتر در بخش شاخص‌های عمومی، تخصصی و مجموعاً شاخص‌ها قرار دارند.
اکبری اعلام داشت: علاوه بر این، از دو کارمند نمونه هر دستگاه نیز قدردانی صورت خواهد گرفت و در کنار ارزیابی دستگاه‌های استانی، دستگاه‌های برتر هر شهرستان نیز معرفی می‌شوند.
وی همچنین تصریح کرد: در حال حاضر طرح آمایش سرزمینی اصفهان تکمیل است و تلاش مجموعه مدیریت استان این است که این برنامه را با طرح برنامه‌ریزی مناطق هفتگانه استان تطبیق دهد تا بر اساس بتوان شاخص‌های پیشران هر منطقه از استان را استخراج کرد و بر اساس آن با تعریف پروژه و جذب سرمایه بخش خصوصی، روند توسعه منطقه‌ای را فراهم کرد.


6 شهريور 1398 14:28
اخبار مرتبط
استخدام نیرو در همه دستگاه های دولتی تعیین تکلیف می شود
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟