نحوه ی جذب نیرو در آموزش و پرورش

از سوی معاون مدیرکل یزد اعلام شد
نحوه ی جذب نیرو در آموزش و پرورش

 جذب نیرو در استانها مطابق با بخشنامه های وزارت آموزش و پرورش و سازمان اموراداری و استخدامی است.
به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت : مبنای ورود و به کارگیری نیرو در آموزش و پرورش استان ، مطابق با بخشنامه های وزارت آموزش و پرورش و سازمان امور اداری و استخدامی کشور است.
"علیرضا مصباح فر " درگفتگو با خبرنگار پانا با اعلام این مطلب افزود: براین اساس نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش استان یزد یا از طریق پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان یا استخدام آزاد از طریق ماده 28 صورت می گیرد.
"مصباح فر " افزود : رشته های تحصیلی و جنسیت نیروهای استخدامی ماده 28 نیز پس از نیاز سنجی های وزارت آموزش و پرورش از طریق اطلاعیه های مربوطه در رسانه های ارتباط جمعی اطلاع رسانی می شود.
وی در مورد ظرفیت پذیرش دانشجویان دانشگاه فرهنگیان نیز گفت : این سهمیه هر ساله بر اساس شاخص‌های مختلفی توسط وزارت آموزش و پرورش محاسبه و توزیع می گردد.
ایشان بازنشستگی نیروی انسانی تا ۴ سال آینده ، تعداد معلمان وظیفه، میزان ساعت حق‌التدریس استان ، کمبود نیروی انسانی که از طریق خرید خدمات آموزشی تامین شده‌است را از جمله این شاخص ها برشمرد.
"علیرضا مصباح فر" فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان تا ۴ سال آینده ، میزان ورودی استخدامی آزاد ماده 28 و تفاوت میانگین استان با میانگین کشور در شاخص های متفاوت را از دیگر شاخص های تعیین سهمیه جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان برای هر استان دانست .
این مسئول عنوان کرد : میزان پوشش تحصیلی دانش‌آموز در دوره‌های مختلف تحصیلی ، نسبت دانش آموز به معلم، تراکم دانش‌آموز در کلاس و نسبت معلم به کل پرسنل ازدیگر شاخص های اختصاص سهمیه به دانشگاه فرهنگیان است.


20 شهريور 1398 10:23
اخبار مرتبط
جزییات استخدام و شروط تبدیل وضعیت به پیمانی معلمان حق‌التدریس اعلام شد
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظر شما برنامه توسعه مشاغل خانگی تاچه می تواند در بیکاری دانش آموختگان دانشگاه ها تاثیرداشته باشد؟