هزینه کرد اعتبارات اشتغال روستایی از مهاجرت جلوگیری می کند

کاتب:
هزینه کرد اعتبارات اشتغال روستایی از مهاجرت جلوگیری می کند

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال گفت: اعتبارات اشتغال روستایی می‌تواند باعث توسعه پایدار در کشور شده و مهاجرت به شهرها کاهش پیدا می‌کند.
به گزارش بازارکار غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به ضرورت تولید و اشتغال روستایی در کشور گفت: طرح یک فوریتی در خصوص تداوم اشتغال توسعه پایدار روستایی در سال 96 در مجلس تصویب شد که یک و نیم میلیارد از صندوق توسعه ملی برداشت شده است و از این مبلغ 8 هزار میلیارد تومان آن مصرف و باقی آن مصرف نشده است
تصویب طرح اشتغال و توسعه پایدار روستایی به تولید و اشتغال کمک خواهد کرد به طوری که آمار مهاجرت از روستاها کم می‌شود
به دنبال توسعه اشتغال روستایی هستیم
نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی، افزود: به دنبال این هستیم تا از برگشتی‌های حساب قرض‌الحسنه سپرده‌هایی که در بانک‌ها وجود دارد و از حساب قرض الحسنه سیستم بانکی و همچنین مازاد بر مصرف یک و نیم میلیارد دلار را که بتوان از طریق آن اشتغال روستایی را توسعه داد، در دستور کار قرار دهیم و در کمیسیون برنامه بودجه در دستور کار بود که متاسفانه با تعطیل شدن کمیسیون به اول مهر موکول شد.
وی ادامه داد: چنانچه این موارد تصویب شود، موجب می‌شود همچنان در بحث تولید و اشتغال بتوانیم فعالیت جدی داشته باشیم. کاری که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بحث اشتغال در دو سال گذشته انجام داد این بود که نزدیک به 203  هزار اشتغال شکل گرفت و از این تعداد بخش عمده آن بوم‌گردی‌هایی بود که در روستاها انجام شد و از همین اعتبارات اشتغال روستایی بود.
اعتبارات اشتغال روستایی می‌تواند مهاجرت به شهرها را کاهش دهد
رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس با بیان اینکه اعتبارات اشتغال روستایی می‌تواند بسیار موثر باشد، تصریح کرد: هر چقدر که اشتغال پایدار در روستاها بیشتر شکل بگیرد، مهاجرت به شهرها کاهش پیدا خواهد کرد و مهاجرت معکوس رخ خواهد داد.
رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اشتغال روستایی و مهاجرت معکوس یقینا می‌تواند توسعه پایدار را برای کشور ایجاد کند.


20 شهريور 1398 12:51
اخبار مرتبط
اشتغال روستایی اولویت اول بانک توسعه تعاون است
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟