پارک علم و فناوری در کهگیلویه راه اندازی می‌شود

فرماندار کهگیلویه:
پارک علم و فناوری در کهگیلویه راه اندازی می‌شود

فرماندار کهگیلویه گفت:زیرساخت‌های لازم برای راه اندازی پارک علم و فناوری در این شهرستان تامین شده است و از همه ظرفیت‌ها برای استقرار پارک استفاده می شود.
به گزارش بازارکار به نقل از ایرنا، علیرضا اتابک در نشست با رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد اظهارداشت: برای راه‌ اندازی پارک علم و فناوری مسئولان شهرستان کهگیلویه ملزم به همکاری هستند.
وی بیان کرد: با همکاری مسئولان، فضای مناسبی برای راه اندازی اولیه پارک علم و فناوری مشخص خواهدمی شود.
اتابک با اشاره به وجود افراد نخبه، جوان و تحصیلکرده در این شهرستان افزود: راه اندازی پارک علم و فناوری ایده‌های جوانان در زمینه‌های مختلف را شکوفا خواهد کرد.
وی تغییر نگاه محرومیتی نسبت به شهرستان کهگیلویه را یکی از اولویت‌ها دانست و گفت: با راه اندازی پارک علم و فناوری روند توسعه شهرستان در زمینه های مختلف شتاب خواهد گرفت.
رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این دیدار افزود: پارک علم و فناوری استان به عنوان آخرین پارک کشور سال ۹۶ فعالیت خود را آغاز کرد.
سید شمس الدین هاشمی بیان کرد: در حال حاضر ۳۰ شرکت در حوزه های فناوری اطلاعات، ماشین آلات، قطعات الکترونیکی، داروسازی و انرژی های نو و دیگر حوزه ها در این پارک مشغول فعالیت هستند.
وی راه اندازی این پارک در شهرستان کهگیلویه را نیازمند همکاری مسئولان دانست و گفت: در دانشگاه ازاد واحد دهدشت مکان مناسب برای راه اندازی اولیه این طرح وجود دارد.
هاشمی با اشاره به وجود همه زیرساخت ها در دانشگاه آزاد برای راه اندازی این طرح تصریح کرد: در صورت همکاری مسئولان تا پایان سال ۹۸ پارک علم و فناوری در دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه راه اندازی خواهد شد.
وی افزود: با راه اندازی این پارک زمینه حضور جوانان در طرح‌ها و ایده های برتر برای سرمایه گذاری و ایجاد شغل فراهم خواهد شد.
هاشمی تصریح کرد: با توجه به امضای تفاهم نامه پارک های علم و فناوری دانشگاه تهران و کهگیلویه و بویراحمد با هدف همکاری و توسعه شرکت‌های فناور و تحقق اقتصاد دانش‌بنیان ،راه اندازی این پارک درشهرستان کهگیلویه به توسعه این شهرستان نیز کمک خواهد کرد.
ی از زمینه‌های همکاری طرفین در این تفاهم‌نامه پنج‌ساله، را بهره‌مندی شرکت‌های عضو هر یک از دو پارک از خدمات و مزایای صندوق‌های مالی و اعتباری طرفین،  شرکت‌های عضو در خوشه‌های تخصصی ایجاد شده، حضور مشترک شرکت‌های عضو در نمایشگاه‌ها و فن‌بازارهای مرتبط، همکاری در ارائه خدمات علمی، تخصصی و آزمایشگاهی به شرکت‌های عضو، همکاری در بازاریابی، عرضه و فروش محصولات و فناوری‌های شرکت‌های عضو، زمینه‌سازی برای انجام فعالیت‌های مشترک توسط شرکت‌های عضو و همکاری در توسعه شبکه شرکت‌ها و سازمان‌های کارفرمایی اعلام کرد.

در همین زمینه؛

تعامل دو پارک علم و فناوری در زمینه توسعه شرکتهای فناور

 


17 مهر 1398 11:47
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟