دهیاران استخدام می شوند

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ
دهیاران استخدام می شوند

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ گفت: آئین نامه استخدام دهیاران با هدف ارتقای امنیت شغلی آنان در قالب طرح هیأت وزیران به تصویب رسید.
به گزارش بازارکار ابوالقاسم پالیزگیر، فرماندار شهرستان ساوجبلاغ در گفت و گو با فارس در البرز با اشاره به طرح هیأت وزیران در زمینه تصویب اصلاح آئین نامه استخدامی دهیاری های کشور و اصلاح آئین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستا و نحوه انتخاب دهیار گفت: این مصوبات زمینه ساز ارتقای جایگاه دهیارها و افزایش امنیت شغلی آنان است.
فرماندار شهرستان ساوجبلاغ اهم تغییرات آئین‌نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شورا‌های اسلامی روستا و نحوه انتخاب دهیار که به تازگی از سوی هیأت دولت تصویب شده را کاهش سقف جمعیتی برای تعیین دهیار تمام وقت، از یک هزار و 500 نفر جمعیت به یک هزار نفر عنوان کرد.
پالیزگیر ادامه داد: براین اساس دهیاران پاره وقت به دهیار تمام وقت تبدیل و اهالی این روستاها از خدمات دهیاری تمام وقت بهره‌مند می شوند. افزودن شاخص مرکزیت دهستان یا بخش و دارابودن ظرفیت گردشگری به شاخص‌های درآمد، جمعیت و وسعت درجه‌بندی دهیاری‌ها دیگر تغییرات آئین نامه مزبور هستند.
وی گفت: به موجب این مصوبه، لحاظ سابقه فعالیت در دهیاری به عنوان یکی از شرایط احراز سمت دهیار در نظر گرفته می شود و با تعیین مهلت ۱۰ روزه جهت بررسی شرایط فرد منتخب شورای اسلامی روستا و تسریع در صدور احکام دهیاران، از سوی بخشداران شاهد تسریع در فرآیند صدور حکم دهیاران خواهیم بود. 

اخبار مرتبط:
جزییات آیین نامه استخدامی دهیاران در دولت
دولت وضعیت حقوق دهیاری هارا تعیین تکلیف کرد 


17 مهر 1398 15:21
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟