دهیاران استخدام می شوند

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ
دهیاران استخدام می شوند

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ گفت: آئین نامه استخدام دهیاران با هدف ارتقای امنیت شغلی آنان در قالب طرح هیأت وزیران به تصویب رسید.
به گزارش بازارکار ابوالقاسم پالیزگیر، فرماندار شهرستان ساوجبلاغ در گفت و گو با فارس در البرز با اشاره به طرح هیأت وزیران در زمینه تصویب اصلاح آئین نامه استخدامی دهیاری های کشور و اصلاح آئین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستا و نحوه انتخاب دهیار گفت: این مصوبات زمینه ساز ارتقای جایگاه دهیارها و افزایش امنیت شغلی آنان است.
فرماندار شهرستان ساوجبلاغ اهم تغییرات آئین‌نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شورا‌های اسلامی روستا و نحوه انتخاب دهیار که به تازگی از سوی هیأت دولت تصویب شده را کاهش سقف جمعیتی برای تعیین دهیار تمام وقت، از یک هزار و 500 نفر جمعیت به یک هزار نفر عنوان کرد.
پالیزگیر ادامه داد: براین اساس دهیاران پاره وقت به دهیار تمام وقت تبدیل و اهالی این روستاها از خدمات دهیاری تمام وقت بهره‌مند می شوند. افزودن شاخص مرکزیت دهستان یا بخش و دارابودن ظرفیت گردشگری به شاخص‌های درآمد، جمعیت و وسعت درجه‌بندی دهیاری‌ها دیگر تغییرات آئین نامه مزبور هستند.
وی گفت: به موجب این مصوبه، لحاظ سابقه فعالیت در دهیاری به عنوان یکی از شرایط احراز سمت دهیار در نظر گرفته می شود و با تعیین مهلت ۱۰ روزه جهت بررسی شرایط فرد منتخب شورای اسلامی روستا و تسریع در صدور احکام دهیاران، از سوی بخشداران شاهد تسریع در فرآیند صدور حکم دهیاران خواهیم بود. 

اخبار مرتبط:
جزییات آیین نامه استخدامی دهیاران در دولت
دولت وضعیت حقوق دهیاری هارا تعیین تکلیف کرد 


17 مهر 1398 15:21
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظر شما برنامه توسعه مشاغل خانگی تاچه می تواند در بیکاری دانش آموختگان دانشگاه ها تاثیرداشته باشد؟