نسبت تعداد پرستار و تخت بیمارستانی به جمعیت ،کمتر از استاندارد

تأملی بر وضع مراکز درمانی کشور
نسبت تعداد پرستار و تخت بیمارستانی به جمعیت ،کمتر از استاندارد
تعداد پرستار به تخت در مراکز درمانی کشور کمتر از استاندارد است.
نسبت تعداد پرستار و تخت بیمارستانی به جمعیت ،کمتر از استانداردبه گزارش خبرگزاری صداو سیما،مرکز اصفهان؛عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی نظام پرستاری با انتقاد از اینکه وضع بیمارستان‌ها و پرستاران به شدت نگران‌کننده است گفت: هم اکنون نسبت تخت‌های بیمارستانی به ازای هر هزار نفر ،یک و هشت دهم درصد است و باید به استاندارد دو و شش دهم درصد دهم برسد.
حیدر علی عابدی با انتقاد از اظهار مسئولان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی درباره جذب پنج هزار پرستارگفت: استخدام این تعداد،به هیچ وجه کافی نیست و نیاز است وزیر بهداشت به وعده خود در مورد استخدام 16 هزار پرستار در سال 1398 عمل کند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود:از طرفی قرار بود 10 هزار نیرو برای سیستم درمانی کشور جذب شود که هشت هزار از این تعداد پرستار باشد اما مانند همیشه حق پرستاران نادیده گرفته شد.
وی اضافه کرد: نیاز است وزیر بهداشت،درمان و اموزش پزشکی که مسئولیت سلامت جامعه را بر عهده دارد به سلامت پرستاران هم توجه داشته باشد ،چراکه سلامت این گروه در پی اضافه‌کاری اجباری به علت کمبود نیرو در معرض تهدید و وظیفه شرعی و قانونی وزیر است که چاره‌اندیشی کند.
پرستاران باید حداقل شاخص‌های استاندارد را داشته باشند که یکی از آن‌ها نسبت تعداد پرستار به جمعیت و تخت بیمارستانی است. متوسط جهانی به ازای هر ‌هزار نفر ،6 پرستار بوده و حداقل آن نیز سه پرستار است.
هم اکنون در کشور ما این استاندارد بسیار پایین و برابر با یک و 6 دهم نفر ( نصف کف حداقلی استانداردها) است.

بیشتر بخوانید :

جذب پرستاران وارداتی همزمان با خانه نشینی 20 هزار پرستار ایرانی 

۵ هزار پرستار استخدام می‌شوند 

4 آذر 1398 22:56
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟