راه‌اندازی فن بازارهای تخصصی در ۸ حوزه فناوری با اولویت "الف"

معاون توسعه نوآوری پارک علم و فناوری پردیس
راه‌اندازی فن بازارهای تخصصی در ۸ حوزه فناوری با اولویت "الف"

معاون توسعه نوآوری پارک علم و فناوری پردیس از راه اندازی فن بازارهای تخصصی در ۸ حوزه فناوری سطح "الف" خبر داد.
به گزارش بازارکار به نقل از  ایسنا، اکبر قنبرپور در سیزدهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه‌ای و تخصصی کشور با اشاره به ظرفیت عظیم عرضه و تقاضای فناوری در کشور گفت: در این میان واسط‌های مانند کارگزاران تجارت فناوری و فن بازارها حضور دارند که یکی از سخت ترین کارها که تجاری سازی فناوری است را برعهده دارند.
وی با تاکید بر این که فن بازارها بر روی ریسک شرکت‌های دانش بنیان تعهد ایجاد می‌کند، خاطر نشان کرد: در این امر فن بازارها تلاش می‌کند تا فناوری را بفروشند یا انتقال فناوری کند و یا سرمایه گذاری را مجاب به سرمایه گذاری برای یک طرح دانش بنیان کنند.
قنبرپور با اشاره به راه اندازی شبکه فن بازار در سال ۹۱ و ایجاد بروکرها در سال ۹۲ افزود: در حال حاضر ۴۰ بروکر ایجاد شده است این بروکرها دارای شخصیت‌های حقوقی و خصوصی هستند و درآمد خود را از سرمایه گذاری بر روی نوآوری کسب می‌کنند.
معاون توسعه نوآوری پارک علم و فناوری پردیس با اشاره به راه اندازی فن بازار در ۲۰ استان کشور اظهار کرد: برنامه داریم تا دو سال آینده تمام کشور دارای فن بازار شود ضمن آن که به ۷ پارک فناوری و ۱۵ شرکت شهرک‌های استانی مجوز راه اندازی فن بازار را صادر کرده‌ایم.
قنبرپور همچنین از راه اندازی فن بازارهای تخصصی در ۸ حوزه فناوری سطح "الف" خبر داد و گفت: در حال حاضر با همکاری شرکت گاز اقدام به راه اندازی فن بازار حوزه گاز و در حوزه سلامت با همکاری وزارت بهداشت فن بازار حوزه سلامت راه اندازی کرده‌ایم.
به گفته وی، با همکاری شهرداری و وزارت نفت فن بازارهای تخصصی ایجاد خواهند شد.
وی با اشاره به اقدامات فن بازار ملی کشور خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۴۱۰۰ شرکت دانش بنیان فناوری های خود را در سامانه این فن بازار بارگذاری کرده‌اند که شامل ۱۳ هزار محصول می‌شود. علاوه بر آن ۳۰۰ تقاضا برای بهره برداری از این فناوری‌ها به دست ما رسیده است.
معاون توسعه نوآوری پارک علم و فناوری پردیس در پایان اظهار کرد: گردش مالی فن بازار ۳۰۰ میلیارد تومان است و با برگزاری این نشست امیدواریم تجربیات موفق فن باراز را به جامعه معرفی کنیم.

خبر مرتبط؛

طرح نهایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان البرز در سال ۹۸ اعلام شد


 


9 آذر 1398 13:19
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟