آموزشیاران سوادآموزی کهگیلویه و بویراحمد برای استخدام در آزمون شرکت می کنند

آموزشیاران سوادآموزی کهگیلویه و بویراحمد برای استخدام در آزمون شرکت می کنند

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: آموزشیاران سوادآموزی این استان که مشمول قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان نهضت سوادآموزی هستند، برای استخدام باید در آزمون شرکت کنند.   
به گزارش بازارکار سید حمدالله خواهش نیک روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مشمولان این قانون شامل آموزشیاران سوادآموزی کشور و کهگیلویه و بویراحمد با سابقه فعالیت تدریس از سال ۱۳۷۹ تا قبل از سال ۱۳۹۲ هستند.
وی افزود: این قانون به تازگی و در قالب یک بخشنامه از سوی وزارت آموزش و پرورش به تمامی استان های کشور از جمله کهگیلویه و بویراحمد ابلاغ شده است.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شرط های مهم برای شرکت آموزشیاران سوادآموزی استان در این آزمون استخدام شامل تشکیل پرونده و تأیید در کارگروه شهرستان یا منطقه، کارگروه استان و تأیید نهایی از سوی سازمان نهضت سوادآموزی کشور خواهد بود.
خواهش نیک عنوان کرد: زمان برگزاری آزمون استخدام آموزشیاران سوادآموزی کشور و کهگیلویه و بویراحمد در بخشنامه ابلاغی از سوی وزارت آموزش و پرورش به استان ها اعلام نشده است.
وی ابراز داشت: منابع این آزمون شامل فناوری اطلاعات (مهارت های هفت گانه Icdl)، معارف اسلامی، ریاضی و آمار مقدماتی و زبان و ادبیات فارسی در قالب آزمون عمومی و اصول و فلسفه تعلیم و تربیت، روانشناسی پرورشی، روانشناسی رشد، روش ها و فنون تدریس و اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی در قالب آزمون تخصصی است.
خواهش نیک گفت: ۱۰۷ آموزشیار سوادآموزی مرد و زن کهگیلویه و بویراحمد از سوی سازمان نهضت سوادآموزی کشور تأیید شده و مشمول شرکت در این آزمون استخدام هستند.
وی اظهار داشت: پس از اعلام سهمیه تخصیصی به کهگیلویه و بویراحمد در مورد تعداد استخدام آموزشیاران سوادآموزی از سوی سازمان نهضت سوادآموزی کشور مشمولان دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم و بالاتر برای اطلاع از نحوه نام نویسی، زمان و مکان برگزاری آزمون به آدرس http://aee.medu.ir مراجعه کنند.

خواهش نیک افزود: آموزشیاران سوادآموزی کهگیلویه و بویراحمد که متقاضی شرکت در این آزمون هستند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان به نشانی www.kb.medu.ir و سایت معاونت سوادآموزی استان به نشانی www.savad.kb.medu.ir مراجعه کنند.
وی بیان کرد: هم اینک یک هزار و ۲۹۵ آموزشیار سوادآموزی مرد و زن در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کنند.
بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ نرخ باسوادی کهگیلویه و بویراحمد در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال ۹۲.۷ درصد است.


11 آذر 1398 21:57
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟