شبکه فن بازار ملی ایران نیاز‌های فناورانه تهران را تامین می‌کند

با هدف هوشمندسازی کلان‌شهر تهران؛
شبکه فن بازار ملی ایران نیاز‌های فناورانه تهران را تامین می‌کند

شبکه فن بازار ملی ایران به کمک بروکرها، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها نیاز‌های فناورانه تهران را تامین می‌کند.
به گزارش بازارکار به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کلان‌شهر «تهران» برای قرار گرفتن در تراز جهان‌شهرها، باید همواره برای نیاز‌های مدرن شهری پاسخ‌‎های فناورانه بیابد. در همین راستا شبکه فن بازار ملی ایران وابسته به معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری با همکاری مرکز تهران هوشمند، رویدادی برگزار کرد تا در بطن آن، نیاز‌های فناورانه شهرداری تهران مورد واکاوی قرارگیرد.
در این رویداد که در روز اول از هفته تهران هوشمند در محل کارخانه نوآوری آزادی برگزار شد، مسئولین مختلفی از نهاد‌های وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرداری تهران و دیگر دستگاه‌های زیربط حضور داشتند.
میلاد صدرخانلو رئیس شبکه فن بازار ملی ایران وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این نشست، ضمن ارائه توضیحاتی در مورد بروکر‌های فناوری به تبیین نقش آن‌ها در زیست بوم فناوری و نوآوری کشور پرداخت و بر لزوم همکاری و تعامل شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور با بروکر‌های مورد تایید شبکه ملی فن بازار تاکید کرد.
رئیس شبکه فن‌بازار ملی ایران در ادامه گفت: بروکر‌های فناور می‌توانند به عنوان امین و بلد راه در کنار این شرکت‌ها حضور داشته باشند و در موضوعاتی مانند: جذب سرمایه‌گذار، بازاریابی و همچنین به عنوان مشاور، کمک شایانی به شرکت‌های دانش بنیان و فناور ارائه دهند.
در ادامه این رخداد، سه نیاز از نیاز‌های فناورانه شهرداری تهران، توسط مدیران بخش‌ها و زیر مجموعه‌های مختلف شهرداری تهران برای حاضران توضیح داده شد. این مدیران اظهار کردند که از شرکت‌ها و فعالین عضو زیست بوم فناوری و نوآوری کشور انتظار دارند که با توجه به امکانات موجود، برای این نیازها، پاسخ‌های فناورانه بیابند.
نیاز‌های فناورانه پاسخ‌های نوآورانه
همچنین رئیس فاوای شهرداری تهران با اشاره به ترسیم تقشه راه تهران هوشمند و تاکید بر نقش نوآوری در این مسیر گفت: برای ادامه و توسعه این برنامه بر ظرفیت‌ها و توان فناورانه موجود تکیه داریم و برگزاری سلسله رویداد‌های تهران نوآور، می‌تواند بخشی از برنامه‌ای عملیاتی برای تحقق این اهداف فناورانه باشد.

فرجود، مدیر عامل سازمان فاوا در ادامه گفت: این رویداد تمرینی است برای شهرداری تهران تا به تدریج یاد بگیریم چگونه به عنوان یک نهاد عمومی، مشکلات شهری را با کمک سایر بخش‌ها و ظرفیت‌های موجود حل کند.
در بخش پایانی این رویداد، مدیران و مسئولین حاضر در نشست، در پنلی مشترک به سوالات شرکت‌کنندگان پاسخ دادند. برگزاری جلسه B2B برای ایجاد هم‌‍رسانی بیشتر میان هر دو بخش عرضه و تقاضا، بخشی دیگر از برنامه‌های جنبی این نشست بود.


13 آذر 1398 22:16
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟