برگزاری نمایشگاه های فناوری فرصتی برای کارآفرینی و خودکفایی است

برگزاری نمایشگاه های فناوری فرصتی برای کارآفرینی و خودکفایی است

 مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران برپایی نمایشگاه تستا را فرصتی در راستای کارآفرینی و خودکفایی و ایجاد بازار اشتغال برای کل کشور دانست.
به گزارش بازارکار به نقل از پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،برزین ضرغامی در حاشیه نمایشگاه «تستا» در خصوص برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: برگزاری چنین نمایشگاهی، اتفاقی بسیار خوب برای شهرداری و کشور است؛ زیرا شهرداری تهران و  کشور نیازهای گوناگونی دارند که تولیدکنندگان و افراد در حوزه تولید سخت افزار و نرم افزار از این نیازها بی اطلاع هستند.
وی با بیان اینکه برای اولین بار شهرداری نیازهای خود را اعلام کرده است، ادامه داد: در شرایط فعلی که در کشور مشکلاتی وجود دارد استارت آپ ها، تولیدکنندگان و قطعه سازان برتری در کشور حضور دارند که این نمایشگاه آنان را به طور مستقیم با نیازها آشنا می کند و آنان نیز به تولید می پردازند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: برپایی نمایشگاه تستا، فرصتی را در راستای کارآفرینی و خودکفایی و ایجاد بازار اشتغال برای کل کشور فراهم می کند.
وی با اشاره به اینکه پله برقی ها از نیازهای اصلی شهر به شمار می آیند، تصریح کرد: در دوره تحریم ها زمانی که برخی از پله برقی ها با مشکلاتی مواجه می شدند بنابر اینکه عمدتا وارداتی بودند، واردکنندگان قطعات به مشکل برخوردند؛ زیرا قطعات در داخل کشور وجود نداشتند.
ضرغامی در ادامه گفت: بنابر هماهنگی های انجام شده شرکت قطعه سازان تبریز جهت تولید قطعات اعلام آمادگی کرد و 10 عنوان قطعه پرمصرف که امکان تولید داخلی نداشت و وارداتی و در بازار نیز موجود نبودند، در اختیار مسئولین شرکت قطعه سازان تبریز قرار داده شد و آنان طی بررسی ها، امادگی خود را برای تولید قطعات اعلام کردند. نکته جالب در زمینه تولید قطعات این است که جز نتایج موثر، قیمت ها 25 تا 30 درصد زیر قیمت، قطعات موجود در بازار است.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران عنوان کرد: شرکت قطعه سازان تبریز اولین قطعه را تولید و قطعات پس از تایید نهایی به تولید انبوه رسیدند، قطعه دوم نیز در حال تولید است. تولید این 10 قطعه در شهر تهران، نتایج خوبی از جمله استقلال، کارآفرینی و صرفه جویی برای کل کشور به همراه داشته است.


30 آذر 1398 23:18
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟