فعالیت ۳۰۷ تشکل کارگری و کارفرمایی در واحدهای اقتصادی لرستان

در گفت و گو با رسانه‌ها مطرح شد؛
فعالیت ۳۰۷ تشکل کارگری و کارفرمایی در واحدهای اقتصادی لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، از فعالیت ۳۰۷ تشکل کارگری و کارفرمایی در واحدهای اقتصادی این استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، علی آشتاب در گفت و گو با رسانه‌ها، از فعالیت ۳۰۷ تشکل کارگری و کارفرمایی در واحدهای اقتصادی لرستان خبر داد و اظهار داشت: به همت همکاران اداره تشکلات کارگری و کارفرمایی این اداره کل تاکنون تعداد ۲۵۷ تشکل کارگری و همچنین ۵۰ تشکل کارفرمایی در استان ایجادشده است.
وی با اشاره به فعالیت ۶۸ انجمن صنفی در استان، اظهار کرد: خوشبختانه در لرستان فعالیت‌های خوبی برای توسعه و ارتقا تشکلات صنفی انجام گرفته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، افزود: در حال حاضر تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در حوزه کار و تولید و تصمیم‌سازی‌های کلان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و توسعه و تقویت آن‌ها در محیط‌های کار و تولید تأثیر بسزایی در تنظیم رابطه کارفرما و کارگران ایفا کرده و از تنش‌های کاری جلوگیری می‌کند.
آشتاب با اشاره به جایگاه مهم تشکلات کارگری و کارفرمایی، عنوان کرد: نظر به اهمیت و نقش بسزایی که تشکلات کارگری و کارفرمایی به‌عنوان شرکای اجتماعی در سالم‌سازی محیط‌های کارگری و ارتقای سطح بهره‌وری و به‌طورکلی در چرخه اقتصادی جامعه ایفا می‌کنند تقویت، ترغیب و تشویق تشکلات از حیث کمی و کیفی از برنامه‌های مهم این اداره کل در سال جاری بوده است.
وی، افزود: با برگزاری کارگاه‌های آموزشی متعدد و دوره‌های آموزشی مختلف و به‌ویژه خود ترکیب مدیریتی تشکل‌ها بیش از یک هزار نفر ساعت آموزش‌های مرتبط ارائه‌شده است.

خبر مرتبط؛

۵۰ واحد اقتصادی و تولیدی راکد در لرستان احیا شدند

 


4 دی 1398 11:31
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟