حل اختلاف کاری بین کارگر و کارفرما در کرمانشاه با سامانه الکترونیکی «دعاوی»

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه
حل اختلاف کاری بین کارگر و کارفرما در کرمانشاه با سامانه الکترونیکی «دعاوی»

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: برای سامانه الکترونیکی کردن «دعاوی» کارگر و کارفرما پایلوت شده‌ایم.
به گزارش بازارکار حسن عزیزی در گفت‌وگو با فارس در کرمانشاه، یکی از نیازهای مهم جامعه را توسعه اشتغال دانست و اظهار داشت: کارگروه‌ اشتغال و سرمایه‌گذاری یکی از کارگروه‌های فعال استان است که مرتبا هر هفته برگزار می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ادامه داد: براساس سند توسعه اشتغال امسال فعالیت‌ها برای کاهش سه درصدی نرخ بیکاری استان کرمانشاه هدف‌گذاری شده است.
وی تصریح کرد: در این راستا باید 61 هزار فرصت شغلی ناخالص ایجاد شود به‌طوری که در پایان سال به 21 هزار فرصت شغلی خالص برسیم.
عزیزی نرخ بیکاری استان را 14 درصد اعلام کرد و افزود: براساس اعلام مرکز آمار توانستیم طی فصل بهار و تابستان جایگاه استان را از رتبه یک بیکاری به ششم ارتقا دهیم و وضعیت اشتغال جامعه تاحدودی بهبود یابد.
وی مهمترین برنامه این اداره کل را در راستای اشتغالزایی برای عشایری و روستایی و اشتغال ویژه مناطق زلزله‌زده توصیف کرد و گفت: امسال تبصره 18 قانون بودجه چند سیاست‌ را برای دستگاه‌های اجرایی اصلی به‌خصوص سازمان صنعت، معدن و تجارت،  جهاد کشاورزی،میراث فرهنگی و اداره‌‌کل ارشاد اسلامی تدوین شده که یک وظیفه هم برای اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با عنوان«سیاست‌های مداخله در بازار کار» با دو موضوع کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی و دیگری یارانه دستمزد در دست اجرا است.
عزیزی در خصوص بروکراسی اداری، اضافه کرد: موضوع فضای کسب و کار کشور در سطح بین‌المللی سالانه با سایر کشورهای جهان مقایسه می‌شود که این قیاس نشان از روند بهبودی فضای کسب‌ و کار در کرمانشاه نسبت به سایر استان‌های کشور دارد.
این مسؤول به سامانه «پنجره واحد» در راستای حداقل زمان پاسخگویی به استعلامات سرمایه‌گذاران اشاره کرد و گفت: برای سامانه الکترونیکی کردن «دعاوی» کارگر و کارفرما پایلوت شده‌ایم به‌طوریکه با مراجعه به دفاتر پیشخوان یک کد منحصر به فرد می‌گیرند و از این به‌ بعد اگر اختلافی داشته باشند از طریق الکترونیکی کار خود را پیگیری و مراحل ابلاغ اوراق قضایی کاهش می‌یابد.
وی از فارغ التحصیلان بیکاری دانشگاه خواست که به‌دنبال مهارت‌آموزی باشند و گفت: شغل کارمندی ساز و کار خود را دارد و پذیرش محدود است، کسی که می‌خواهد کار کند باید توانایی داشته باشد.
عزیزی، کرمانشاه را از استان‌های برتر و بهشت موعود سرمایه‌گذاری دانست و گفت: در استان بین تمامی دستگاه‌ها برای جذب سرمایه‌گذار اجماع کامل وجود دارد، کرمانشاه محیطی امن و آرام برای سرمایه‌گذاران است.


14 دی 1398 11:5
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟