ثبت نام اولیه ۳۴۰۰ کارگر و کارفرمای اردبیلی در سامانه روابط کار

ثبت نام اولیه ۳۴۰۰ کارگر و کارفرمای اردبیلی در سامانه روابط کار

مدیر روابط کار اداره‌کل تعاون اردبیل گفت: تاکنون احراز هویت سه هزار و ۴۰۰ نفر کارگر و کارفرما در استان اردبیل برای ثبت نام در سامانه جامع روابط کار انجام پذیرفته است.
به گزارش بازارکار بختیار پاکمزد در حاشیه نشست با واحدهای تولیدی در خصوص احراز هویت کارگران و کارفرمایان استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: برای اجرای سامانه جامع روابط کار، اردبیل به عنوان استان پایلوت در سطح کشور انتخاب شده و از ابتدای سال جاری در راستای اجرای سیاست‌های وزارت کار و حمایت از قشر کارگر و کارفرما ثبت نام از جامعه هدف انجام می‌پذیرد.
وی با بیان اینکه تاکنون احراز هویت سه هزار و ۴۰۰ نفر در استان اردبیل در سامانه جامع روابط کار انجام پذیرفته است، افزود: این سامانه دارای ۳۲ زیرشاخه بوده که در گام اول بایستی کارگران و کارفرمایان با مراجعه به دفاتر پیشخوان و بعد از احراز هویت، به منظور ثبت نام نهایی اقدام کنند.
مدیر روابط کار اداره‌کل تعاون و رفاه اجتماعی استان اردبیل یادآور شد: ثبت نام در سامانه مذکور باعث تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به کارگران و کارفرمایان شده و همچنین از سوء استفاده‌های احتمالی که بعضاً رقم خورده می‌شود جلوگیری به عمل می‌آورد.
پاکمزد ادامه داد: یکی دیگر از مزایای ثبت در سامانه جامع روابط کار، جلوگیری از قراردادهای سفید امضا و پیشگیری از سوء استفاده برخی کارفرمایان از کارگران بوده به همین دلیل با ثبت قراردادهای تنظیمی در سامانه مذکور می‌توان در تنظیم روابط کار دغدغه‌های موجود را کاست.
وی تصریح کرد: اداره کار و رفاه اجتماعی اردبیل از اجرای مناسب طرح سامانه جامع کار در استان استقبال می‌کند، اما پیش شرط آن استقبال خود کارگران و کارفرمایان است.
مدیر روابط کار اداره‌کل تعاون و رفاه اجتماعی استان اردبیل یادآور شد: ثبت نام در سامانه مذکور و احراز هویت هزینه چندانی نداشته و مراحل ثبت نام اولیه در حال حاضر از طریق دفاتر پیشخوان دارای مجوز استان انجام می‌پذیرد.

خبر مرتبط؛

اشتغال ۲ میلیون نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در معادن کشور

 


18 دی 1398 9:37
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟