شرکت‌های فناور حوزه معدن و متالوژی شناسایی می‌شوند

با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت:
شرکت‌های فناور حوزه معدن و متالوژی شناسایی می‌شوند

ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف استفاده از توانمندی‌های متخصصین در رفع نیازهای فناورانه صنایع معدنی و متالورژی کشور، شرکت‌های حائز شرایط را مورد شناسایی قرار می‌دهند.
به گزارش بازارکار به نقل از معاونت علمی، این فراخوان با هدف ایجاد اتصال میان شرکت‌های دانش بنیان، فناور،..... و صنایع بزرگ فعال در حوزه معدن و متالوژی منتشر شده است. شناسایی شرکت‌های دارای پتانسیل مرتبط با این صنایع و رفع نیازهای فناورانه شرکت‌های بزرگ، از جمله اهداف این پروژه ملی است.
مرحله نخست
این طرح در چند مرحله اجرا می‌شود و برای مرحله نخست، شرکت‌های فعال در حوزه «کاشی، سرامیک و لعاب»، « زغال‌سنگ»، «نسوز» و «فولاد و مس»  مورد شناسایی رسمی قرار می‌گیرند.
 در این راستا، ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همکاری‌های علمی خود را با مجموعه‌های بزرگ صنعتی فعال در حوزه معدن و متالوژی از جمله شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین آغاز کرده است.
آغاز فرآیند بومی‌سازی
با هدف حمایت از توسعه تولید ملی و جلوگیری از خروج ارز، پس از ارزیابی و مشخص‌سازی پتانسیل‌های فناورانه ( شرکت‌های) داخلی در این حوزه، فرایند بومی‌سازی مواد، تجهیزات و خدمات مورد نیاز صنایع داخلی با استفاده از مجموعه‌های شناسایی شده، صورت خواهد پذیرفت.
بر این اساس ستاد توسعه فناوری های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های دارای پتانسیل بالقوه و بالفعل برای تولید مواد، قطعات و یا خدمات اعلام شده در این فراخوان دعوت به عمل می‌آورد.
علاقه مندان می‌توانند، جهت کسب اطلاع بیشتر به سایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به آدرس http://pam.isti.ir/  مراجعه کنند.


21 بهمن 1398 13:48
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟