احیای کارخانه ریسباف اصفهان به عنوان کارخانه نوآوری

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان:
احیای کارخانه ریسباف اصفهان به عنوان کارخانه نوآوری

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: پس از سالها بحث بر سر احیا کارخانه ریسباف، در نهایت تصمیمات لازم برای احیا این کارخانه به عنوان کارخانه نوآوری اتخاذ شد.
سیدحسن قاضی عسگر در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه کارخانه ریسباف به عنوان میراث ماندگار صنعت و تاریخ اصفهان شناخته می‌شود، اظهار داشت: در جلسه هیأت اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری بر احیا مجموعه ریسباف به عنوان کارخانه نوآوری تصمیم گیری شد.
وی افزود: مقرر شد که احیای مجموعه ریسباف برای استفاده به عنوان کارخانه نوآوری و سایر کاربری‌ها مطرح و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با تاکید بر کارآفرینی به عنوان رکن مهم اقتصاد گفت: با توجه به اینکه ریسباف یکی از بقایای باقیمانده از صنعت نساجی اصفهان است تصمیم گرفتیم این کارخانه را به مرکز نوآوری در شهر تبدیل کنیم تا به رشد کارآفرینی و صنایع خلاق کمک شود.
کارخانه ریسباف دومین کارخانه ریسندگی اصفهان، در سال ۱۳۱۱ با مشارکت جمعی از سرمایه داران در اصفهان راه اندازی شد. این اثر در سال ۱۳۸۱ به ثبت ملی رسید و سالهاست بر سر احیا کاربری آن از تبدیل شدن به موزه بزرگ اصفهان و سایر کاربری‌ها صحبت‌هایی به میان آمده بود. 

خبر مرتبط؛

نخستین رویداد توسعه فناوری برق برگزار می‌شود

 


23 بهمن 1398 11:39
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟