رشته های بدون متقاضی علمی کاربردی حذف می شوند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی
رشته های بدون متقاضی علمی کاربردی حذف می شوند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: بازنگری رشته ها در دست اقدام است و هر رشته ای را ببینیم که دانشجو از آن استقبال نمی کند را حذف کرده و رشته های دیگر را جایگزین می کنیم.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمد حسین امید گفت: در دانشگاه جامع علمی کابردی معتقدیم دانشجو باید به دولت کمک کند و با مدرسان کار کشته و خبره که در دانشگاه فعال هستند ایده های دانشجویان را در تمام زمینه ها به سمت تجاری شدن سوق دهند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۷۵۰ تا ۸۰۰ رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه جامع علمی کابردی فعال است گفت: در مراکز آموزش علمی کاربردی خوشه شغلی تعریف می شود تا در هر خوشه شغلی کشور متخصص تربیت شود و به سمت تخصصی شدن دانشگاه حرکت کنیم.
 رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی عنوان کرد: بازنگری رشته ها در دست اقدام است و هر رشته ای را ببینیم که دانشجو از آن استقبال نمی کند را حذف کرده و رشته های دیگر را جایگزین می کنیم.
وی گفت: بالای ۷۵ درصد دانش آموختگان ما شاغل بوده و حدود ۴۰ درصد آنان در  رشته هایی که تحصیل کرده‌اند شاغل هستند که باید این عدد را بالاتر برده و به ۱۰۰ درصد افزایش دهیم.
امید افزود: در حال حاضر بیش از ۱۵۰ مرکز نوآوری در دانشگاه جامع علمی کاربردی فعال است که درخواست ما از دانشجویان این است با توجه به تسهیلاتی که پیش بینی شده به سمت راه اندازی کسب و کار باشند.
وی خاطرنشان کرد: مراکز مشاوره کارآفرینی در اختیار دانشجویان است تا از این فرصت و ظرفیت استفاده کرده و ایده های خود را تجاری کنند.

خبر مرتبط؛

۲۲۷ رشته محل جدید به دانشگاه فنی و حرفه ای اضافه می شود

پذیرش بدون آزمون کاردانی دانشگاه علمی کاربردی تمدید شد

 

 


23 بهمن 1398 15:37
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟