ضرورت توجه به نیازهای جامعه پرستاری در شرایط بحرانی

عابدی مطرح کرد؛
ضرورت توجه به نیازهای جامعه پرستاری در شرایط بحرانی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه افزایش تعداد بیماران با شیوع ویروس کرونا فشار همه جانبه ای به بدنه پرستاری وارد کرده است،گفت: تامین وسایل حفاظتی ضروری و استخدام پرستاران داوطلب تا سقف استاندارد، تقدیر عملی از تلاش پرستاران است.
 خبرگزاری خانه ملت؛ حیدر علی عابدی با اشاره به ضرورت توجه به نیازهای جامعه پرستاری در شرایط بحرانی شیوع کرونا، گفت: در هشت سال گذشته برای جذب پرستار و جایگزینی نیروهای جوان به جای نیروهای فرسوده کار جدی صورت نگرفت، بر همین اساس مشکلات ناشی از کمبود پرستار در شرایط فعلی دوچندان شده و فشار کاری آنها در مراکز درمانی به شدت افزایش پیدا کرده است. 
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استاندارد جهانی تعداد پرستار برای هر بیمارستان صد تخت خوابی، چهارصد نفر است، یادآور شد: تعداد پرستارها در بیمارستان‌ها باید بر اساس استاندارد جهانی باشد تا شیفت‌های مختلف صبح، عصر و شب را پوشش دهند. اما وزارت بهداشت و درمان نسبت یک و هشت دهم را قبول داشت که با همین نسبت یک بیمارستان صد تخت خوابی باید صد و هشتاد پرستار در شرایط عادی کشور داشته باشد.
عابدی ادامه داد: اما بازهم نسبت یک و هشت دهم در بیمارستان‌‌ها رعایت نشد، به نحوی که در آذر ماه امسال به ازای هر صد تخت‌خواب به طور میانگین تنها 90 پرستار حضور داشت، یعنی نصف آنچه که برای شرایط عادی لازم است. بر همین اساس با شیوع ویروس کرونا و افزایش تعداد بیماران، فشار همه جانبه‌ای به بدنه پرستاری وارد شده است. 
فشارکاری پرستاران با شیوع کرونا به شدت افزایش پیدا کرده است
وی با بیان اینکه علی رغم حذف و عدم پذیرش برخی از بیماران با شیوع کرونا در کشور فشارکاری پرستاران از چند جهت افزایش یافته است، اظهار کرد: متاسفانه ما در سطح جامعه همانند کشورهای پیشرفته جهان پرستار سلامت جامعه نداریم.

1 فروردين 1399 19:7
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟