نحوه جذب پرستاران داوطلب باید به‌ صورت پیمانی باشد و مجوز این نوع استخدام باید از طریق سازمان برنامه و بودجه صادر شود

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری همدان مطرح کرد؛
نحوه جذب پرستاران داوطلب باید به‌ صورت پیمانی باشد و مجوز این نوع استخدام باید از طریق سازمان برنامه و بودجه صادر شود

رئیس هیات مدیره نظام پرستاری همدان با تأکید بر اینکه پرستاران مجبورند مدت زمان طولانی را در لباس‌های حفاظتی که مردم عادی بیش از نیم ساعت قادر به پوشیدن آن نیستند، تحمل کنند، تصریح کرد: بسیاری از پرستاران بخاطر شیفت‌های سنگین کاری و ترس از اینکه خود ناقل کرونا باشند، مدتهاست خانواده‌های خود را ندیده‌اند.
پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری: شیوع کرونا از بیش از یک ماه گذشته در استان همدان آغاز شده و بیش از 250 نفر را به خود مبتلا کرده است و تعدادی از این بیماران هم قربانی ویروس منحوس کرونا شده‌اند. در حالی که تمام دنیا نسبت به این ویروس خطرناک و فوق‌العاده مسری هشدار می‌دهند و مردم را به رعایت نکات بهداشتی و دوری از اجتماع دعوت می‌کنند اما متأسفانه شاهد بی‌توجهی برخی از شهروندان و مسافرانی که با تصمیم خطرناک سفر کردن جمعیتی را تحت تأثیر قرار می‌دهند هستیم.
 در این میان پرستاران  و پرسنل بهداشتی و درمانی به‌عنوان جهادگران سلامت بار این بی‌توجهی را به دوش می‌کشند و روز به روز بر شدت خستگی و فرسودگی‌شان افزوده می‎شود. روزانه بر تعداد بیماران مبتلا به کرونا ویروس اضافه می‌شود و از طرف دیگر کمبود تجهیزات حفاظت فردی و کمبود نیروی پرستار سبب شده است این جهادگران سلامت روزهای سختی را تحمل کنند.
 رئیس هیات مدیره نظام پرستاری همدان گفت: با تلاش رئیس دانشگاه علوم پزشکی و دلسوزان قشر بهداشت و درمان، تجهیزات حفاظت فردی در اختیار بیمارستان‌ها قرار گرفته است اما این تجهیزات جوابگوی تمام نیازهای کادر درمانی نیست و با کمبود مواجه هستیم.
 هادی زرینی اظهار داشت: در این روزها پرستاران تلاش می‌کنند بهترین خدمات را به بیماران ارائه دهند، اما همان‌گونه که در استان‌های دیگر شاهد ابتلای پرستاران به کرونا بودیم، در همدان نیز تعدادی از همکاران ما مبتلا شدند که خوشبختانه حالشان رو به بهبودی است.
 "استقبالی از قرارداد 89 روزه نمی‌شود"
 وی با بیان اینکه به پرستاران بیکار پیشنهاد قرارداد 89روزه داده شده است، ابراز کرد: اما استقبالی از این نوع قرارداد نشده چرا که آنان تضمینی برای جذب و تمدید قرارداد خود پس از پایان بحران نمی‌بینند.
 رئیس هیات مدیره نظام پرستاری همدان با تأکید بر اینکه انتظار می‌رفت نحوه جذب پرستاران داوطلب به‌صورت پیمانی باشد، تصریح کرد: مجوز این نوع استخدام باید از طریق سازمان برنامه و بودجه اعلام شود.
 "قرارگرفتن در لباس‌های حفاظتی طاقت‌فرسا است"
 رئیس هیات مدیره نظام پرستاری همدان با تأکید بر اینکه پرستاران مجبورند مدت زمان طولانی را در لباس‌های حفاظتی که مردم عادی بیش از نیم ساعت قادر به پوشیدن آن نیستند، تحمل کنند، تصریح کرد: بسیاری از پرستاران به‌خاطر شیفت‌های سنگین کاری و ترس از اینکه خود ناقل کرونا باشند، خانواده‌های خود را ندیده‌اند. زرینی با بیان اینکه تمام پرستاران در سطح استان درگیر خدمات‌رسانی به بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا هستند، ابراز کرد: در تعطیلات نوروزی هیچ پرستاری به مرخصی نرفته است.
 وی گفت: لازم می‌بینم از هیئت رزمندگان شهر لالجین که در تهیه وسایل حفاظت فردی برای پرستاران به کمک نظام پرستاری شتافتند تشکر و قدردانی کنم.9 فروردين 1399 15:37
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟