استخدام رسمی یا پیمانی پرسنل شرکتی و قراردادی اجرایی گردد

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری مطرح کرد؛
استخدام رسمی یا پیمانی پرسنل شرکتی و قراردادی اجرایی گردد

امروز بیشتر از هر زمان دیگر کمبود نیرو و فرسودگی پرستاران آشکار شده است. ما از مسئولین محترم درخواست فوری استخدام حداقل 20 هزار نیروی پرستاری را داریم .

فریدون مرادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، عنوان کرد:با تلاش بی وقفه سازمان نظام پرستاری، افزایش ۵۰ درصدی احکام حقوقی همزمان در سراسر کشور اجرا وپرداخت شد؛ که جای تقدیر دارد. پرداختی های معوقات نیز تا حدودی پرداخت شده و تلاش بر این است تا هرچه زودتر با پیگیری های لازم معوقات به صورت کامل پرداخت شود. 

وی در ادامه با توجه به تفاوت های حقوقی پرسنل خاطر نشان کرد:با توجه به وعده های داده شده از سوی وزارت بهداشت، استخدام رسمی یا پیمانی کارکنان باید هرچه سریعتر اجرایی گردد و بکار گیری پرستاران به عنوان شرکتی باید بطور کامل حذف شود.

مرادی در راستای حفظ روحیه و ایجاد نشاط کارکنان، عنوان کرد:از دانشگاه ها درخواست میشود که مراکز رفاهی دانشگاه ها نسبت به تامین نیازهای معیشتی و رفاهی خانواده پرستاران و کارکنان فعالی که بیشترین حضور میدانی را داشته اند، اقدام لازم را به عمل آورند و در این میان خدمات همه گروه ها بخصوص گروه پرستاری باید مورد توجه واقع شو

وی در خصوص استخدام پرستاران گفت: امروز بیشتر از هر زمان دیگر کمبود نیرو و فرسودگی پرستاران آشکار شده است. ما از مسئولین محترم درخواست فوری استخدام حداقل 20 هزارپرستاری را داریم که از قبل توسط سازمان نظام پرستاری مطرح شده است  تا بتوانیم به حداقل ها دراستانداردها نزدیک شویم. در ادامه مرادی پیشنهاد کرد؛ که سازمان نظام پرستاری به منظور جبران بخشی از زحمات شبانه روزی عزیزانی که در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا انجام وظیفه نموده اند،  با در نظر گرفتن نوع کار و ارائه خدمات توسط نیروهای فعال، نسبت به تدوین و ایجاد یک ملاک و الگوی مشخص برای تشویق این همکاران اقدام نماید.

 وی با تأکید بر انجام فعالیت های علمی و پژوهشی اظهار داشت: می توان با دعوت از کارکنان و همکاران هیات علمی، موضوع پژوهش پیرامون ابعاد مختلف بیماری کرونا را در هر استان فعال نموده و با ایجاد مشوق هایی، نتایج خوبی را به دست آورد. 

عضو شورایعالی سازمان نظام پرستاری؛ ضمن تقدیر از تلاش های ستاد صحت سازمان‌ نظام پرستاری ، بر این نکته تأکید داشتند که اطلاعات همکاران مبتلا و همکارانی که سلامتی خود را بدست آورده اند بطور کامل و مستند جمع آوری شو

در پایان مرادی ضمن یادآوری به پرستاران جهت رعایت نکات بهداشتی و عرض خداقوت به آن ها و تاکید بر  شعار در خانه بمانیم به مردم عزیز گفت: همه با هم با رعایت نکات بهداشتی و سلامت تلاش کنیم تا زحمات برادران و خواهرانمان در عرصه سلامت به نتیجه برسد.


12 فروردين 1399 10:26
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟