رویای ناکام ۱۳ جوان برای پولدار شدن در شرکت هرمی

رویای ناکام ۱۳ جوان برای پولدار شدن در شرکت هرمی

معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۱۳ جوان گرفتار شده در شرکت هرمی موسوم به کیونت خبر داد و گفت: این افراد برای رویای پول دار شدن در دام اعضای این شرکت افتاده بودند.
به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه "جهانگیر تقی پور" اظهار داشت: ساعت ۱۰ صبح هجدهم فروردین ماه امسال فردی با مراجعه به پلیس آگاهی و به همراه داشتن پرونده ای از دادسرای ناحیه ۳۱ تهران به کارآگاهان اعلام کرد، فرزندم به نام "کیارش " ۲۸ ساله از اواخر سال گذشته از سمنان برای استخدام و مشغول به کار شدن در یک شرکت کاریابی به تهران آمده است، پس از مراجعت به تهران در تماسی تلفنی عنوان داشت، برای رهن خانه نیاز به ۴۵ میلیون تومان پول دارد که این مبلغ برای فرزندم تهیه و به وی پرداخت کردم تا اینکه ارتباطش با خانواده قطع شد و گاهاً به صورت تلفنی ارتباط داشت و آخرین روزها چند پیامکی حاوی اینکه امکان تماس گرفتن، بیرون رفتن و... ندارم را به من فرستاد و به این موضوع مشکوک شدم و شکایتی به دادسرا برای پیدا شدن فرزندم طرح کردم.
معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت بیان داشت: با ارسال پرونده به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، کارآگاهان در تحقیقات پلیسی دریافتند که فرزند شاکی گرفتار شرکت های هرمی شده است و به دنبال آن مخفیگاه آنها در محدوده دهکده المپیک شناسایی شد.
وی تصریح کرد: با هماهنگی های قضائی دهم اردیبهشت ماه کارآگاهان موفق شدند در یک عملیات پلیسی ۱۳ جوان را که به عضویت شرکت هرمی کیونت در آمده بودند دستگیر کنند در بین افراد دستگیر شده نیز کیارش شناسایی شد.
سرهنگ جهانگیر تقی پور در خصوص فعالیت شرکت موسوم به کیونت عنوان داشت: این شرکت در واقع همان شرکت هرمی موسوم به گلدکوئیست است که با تغییر عنوان و رویه این بار تحت عنوان استخدام در شرکت های دولتی و معتبر اقدام به جذب اعضای عمدتا جوان می کند.
.وی ادامه داد: اعضای فعال در این شرکت در ادامه و به بهانه عدم امکان استخدام، اعضای جدید شرکت را به فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه ای تشویق کرده و طی چندین جلسه آموزشی نهایتا به بهانه واهی خرید تورهای مسافرتی خارجی از افراد مبالغی مابین ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال دریافت می کنند و پس از دریافت این مبالغ آنها را به بهانه دریافت سود مجبور به عضوگیری از میان دوستان، بستگان و یا سایر اعضای خانواده می کنند تا زمینه ادامه فعالیت خود را فراهم کنند.
.به گزارش سایت پلیس، سرهنگ تقی پور تصریح کرد: کلیه افراد دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند. 

اخبارمرتبط :

سرشاخه باند کلاهبرداری هرمی در کمیجان به دام پلیس افتاد


14 ارديبهشت 1399 11:19
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟