دستگیری 126 شکارچی متخلف در مناطق حفاظت‌شده لارستان

دستگیری 126 شکارچی متخلف در مناطق حفاظت‌شده لارستان

رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست لارستان، از دستگیری 126 شکارچی با 103 سلاح در مناطق حفاظت‌شده لارستان خبر داد و گفت: از این صیادان تعداد ۴۶۶ قطعه انواع پرنده و ۲۶ رأس پستاندار کشف و صیادان به مراجع قضایی معرفی شدند.
به گزارش بازارکار، خدانظر انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لارستان، با ابراز خرسندی از نزول بارش‌های مناسب باران در سال زراعی اخیر در این شهرستان اظهار داشت: تالاب «هیرم» در شهرستان اوز در بهترین وضعیت چند سال اخیر خود قرار گرفته و بیش از ۹۰ درصد تالاب «هیرم»  آبدار شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال حدود ۸ هزار قطعه پرنده از گونه‌های مختلف به تالاب «هیرم» مهاجرت کرده‌اند، تصریح کرد: عمده این پرندگان شامل گونه‌های بومی و مهاجر از قبیل فلامینگو، کفچه‌نوک، حواصیل‌ها، اگرت ها، کاکایی، انواع مرغابی، چنگر، درنای خاکستری و غیره است که به این تالاب کوچ  و حتی برخی از این‌گونه‌ها جوجه آوری داشته اند.

رئیس اداره محیط‌ زیست لارستان، با اشاره به اینکه مبلغ ۲۴۵ میلیون تومان ضرر و زیان از شکارچیان وصول‌ شده است، یادآور شد: خوشبختانه وضعیت زاد و ولد قوچ لارستان با توجه به بارندگی مطلوب در منطقه و رویش پوشش گیاهی و ساخت و تعمیر آبشخور در مناطق حفاظت‌شده از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

رئیس اداره محیط ‌زیست لارستان بابیان اینکه با توجه به شیوع بیماری ppr یا طاعون نشخوارکنندگان در تابستان از اوایل تیرماه گذشته، در منطقه حفاظت‌شده هرمود و ادامه این بیماری تا اوایل شهریورماه فصل جفت‌گیری به نسبت سال گذشته زادوولد حیات‌وحش تا حدودی کمتر بوده است، تأکید کرد: به ‌منظور حفظ گونه‌های جانوری نیاز به حراست و حفاظت بیشتری است.
وی از همراهی تشکل‌های مردمی انجمن سبز‌اندیشان خور، تشکل قوچ لارستان و دوستداران محیط‌زیست لارستان و خیرینی که در امر آبشخورسازی همیار محیط‌زیست لارستان بوده‌اند،و قدردانی کرد.


14 ارديبهشت 1399 11:51
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟