ناامیدی از استخدام، عامل اصلی خروج پرستاران از کشور است

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
ناامیدی از استخدام، عامل اصلی خروج پرستاران از کشور است
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نا‌امیدی از جذب و استخدام را عامل اصلی خروج پرستاران از کشور دانست و گفت: «مهاجرت پرستاران به خارج کشور به دلیل عدم اجرای کامل قوانین و بی‌توجهی به این قشر زحمت‌کش است. »
به گزارش سپید، حیدر‌علی عابدی در گفت‌ وگو با خانه ملت، در رابطه ضرورت تامین منابع مالی جهت جذب کادر پرستاری، اظهار کرد: «متاسفانه در خصوص جذب پرستار موفق نبودیم چرا که مسئولان ما فکر می‌کنند اولویت‌های دیگری برای هزینه بودجه وجود دارد، اما باید تاکید کنم که ضرورت اختصاص بودجه برای جذب پرستار کمتر از تهیه تجهیزات پزشکی و دارو نیست.»
نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم، با اشاره به فاصله بسیار زیاد استاندارد‌های وزارت بهداشت و درمان برای تعداد پرستار به ازای تخت بیمارستانی با استاندارد‌های جهانی، اظهار کرد: «ممکن است دارو و تجهیزات پزشکی به اندازه کافی باشد اما پرستار با فراغ بال نباشد که از آنها به نحو احسن استفاده کند، از این رو اثر بخشی تجهیزات مدرن هم زیر سوال رفته و در نهایت مردم آسیب می‌بینند.»
عابدی با بیان اینکه استاندارد وزارت بهداشت تعداد 2.5 پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی است، ادامه داد: «طبق استاندارها به ازای هر تخت بیمارستانی 0.7 کمک پرستار و 1.8 پرستار خواهند بود. اما در واقع حضور پرستاران با تعداد بسیار کمتری را در بیمارستان‌ها شاهد هستیم. بنده معتقدم با استخدام پرستاران شاغل در بیمارستان‌ها به حد استاندارد خواهیم رسید. زمانی که تعداد پرستاران به حد استاندارد برسد، اجرای قانون ارتقاء بهره‌وری، قانون مشاغل سخت و زیان آور میسر خواهد بود.»
این نماینده مردم در مجلس دهم، ناامیدی از جذب و استخدام را عامل اصلی خروج پرستاران از کشور دانست و افزود: «مهاجرت پرستاران به خارج کشور به دلیل عدم اجرای کامل قوانین، بی‌توجهی به این قشر زحمت‌کش است. بنابراین سازمان مدیریت برنامه و بودجه باید همانطور که برای دارو و تجهیزات پزشکی اولویت قائل می‌شود، برای استخدام پرستار هم اولویت قائل شود.»
عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کشور با کمبود شدید کادر پرستار مواجه است، خاطرنشان کرد: «با جذب سالانه 20 هزار پرستار در طول سه الی 4 سال آینده، وضعیت این قشر تا حد قابل قبولی بهبود پیدا می‌کند.»

28 ارديبهشت 1399 10:26
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟