بسته حمایتی پارک علم و فناوری البرز از شرکت های فناور در دوران کرونا

از سوی رییس پارک علم و فناوری البرز تشریح شد؛
بسته حمایتی پارک علم و فناوری البرز از شرکت های فناور در دوران کرونا

پارک علم و فناوری البرز اخیرا به دلیل شیوع ویروس کرونا و بوجود آمدن مشکلاتی برای شرکت های فناور بسته ای حمایتی برای بهبود بخشیدن به شرایط این شرکت ها تصویب نموده است.
به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، دکتر عطااله ربانی در تشریح این اقدامات گفت؛ این اقدامات شامل بخشودگی ۱۰۰درصدی اجاره بهای واحد های مستقر فعال مرکز رشد و پارک در فروردین ماه سال جاری ، موافقت با تقاضای واحد ها مبنی بر استمهال بدهی ها ، تمدید سه تا شش ماهه مهلت هسته ها ، شرکت های پیش رشد و رشد برای رسیدن به سطح بالاتر (از پیش رشد به رشد و یا رشد به پارک ) که بدلیل ویروس کرونا نتوانسته بودند استاندارهای لازم( انتقال وضعیت) را اخذ نمایند، استمهال چندماهه درخواست تمدید انعقاد قراردادهای سال جاری  و ارائه فضا  با شرایط ویژه به شرکت هایی که تولید محصول در مقابله با بیماری "کرونا"   را دارند.
وی افزود: علاوه براین پارک با ارائه مشاوره برخط و تلفنی در زمینه نحوه اخذ مجوزها، بازار یابی،  تجاری سازی ، بهبود خط تولید و ... به صورت رایگان به شرکت هایی که به دنبال عملکرد  در شرایط  موجود هستند توانسته کمک شایانی به این شرکت ها کند.
عطااله ربانی تصریح کرد: همچنین مهیا نمودن تسهیلات برای شرکت های موثر و فعال در مبارزه با ویروس کرونا و معرفی آنها به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای  اخذ تسهیلات  سرمایه در گردش کم بهره  و تسهیلات کم بهره ویژه تجاری سازی از دیگر اقدامات این پارک بوده است و این پارک با رایزنی ، مذاکره  و مکاتبه با دانشگاه علوم پزشکی ، سازمان غذا و دارو وسازمان صنعت معدن و تجارت استان البرز مسیر را برای اخذ مجوز برای محصولات مرتبط با حوزه کرونا هموار تر کرده است.
رییس پارک علم و فناوری البرز تصریح کرد: این پارک همچنین با معرفی محصولات موثر و مورد نیاز برای مبارزه با کووید ۱۹ مانند ژل ها و اسپری های ضد عفونی کننده، تونل ضدعفونی کننده، تب سنج لیزری و ... از طریق مکاتبه با سازمان های مختلف و استفاده از رسانه ها وصدا و سیمای استان، گام مهمی در زمینه تولید محصولات مقابله با ویروس کرونا برداشته اس


31 ارديبهشت 1399 11:9
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟