پلیس فتا پیگیر برخورد قانونی با موسسات غیرمجاز اعزام دانشجو

مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان هشدار داد
پلیس فتا پیگیر برخورد قانونی با موسسات غیرمجاز اعزام دانشجو

مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان با هشدار به موسسات غیرمجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور از پلمب یک مؤسسه غیرمجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور تحت عنوان "خوارزمی" توسط پلیس خبر داد.
به گزارش روز یکشنبه سازمان امور دانشجویان، ابراهیم حاجی زاده اظهار داشت: با وجود تذکر و اطلاع رسانی‌های این اداره کل، عده‌ای تحت عنوان اعزام دانشجو به خارج از کشور، بدون دانش و شرایط لازم برای این موضوع کاملاً تخصصی، با ارائه اطلاعات نادرست و ناصحیح اقدام به فعالیت غیر مجاز کرده اند و برای ترغیب و ایجاد انگیزه کاذب در متقاضیان، برخلاف واقعیت ها در مورد اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در خارج از کشور، در فضای مجازی به صورت گسترده تبلیغ می کنند.

وی با تاکید بر اینکه در مواردی پس از اخذ مبالغ بسیار زیاد از متقاضیان و پیگیری نکردن فرآیند پذیرش و اعزام، موجب فریب، گمراهی و سردرگمی آنان می شوند، گفت: به این افراد و موسسات غیر مجاز هشدار داده می شود این فعالیت های غیرقانونی را متوقف کنند. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طبق وظیفه ذاتی و قانونی خود، برای صیانت از حقوق شهروندان با همراهی و مشارکت همکاران محترم در پلیس امنیت و پلیس فتا پیگیر برخورد قانونی با این فعالیت‌ها است.

مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان افزود: در هفته گذشته دفتر یکی از این نوع مؤسسات غیر مجاز به عنوان مصداقی از این نوع فعالیت، تحت عنوان "خوارزمی" که در فضای مجازی به روش های ارسال پیامک و ... تبلیغ غیرواقعی فراوانی را برای جذب متقاضیان انجام می داد، با هماهنگی حراست سازمان امور دانشجویان و پلیس امنیت پلمب شد.

حاجی زاده تاکید کرد: به والدینی که برای اعزام فرزندان شان برای ادامه تحصیل به خارج از کشور نیازمند مشورت هستند، تاکید می‌شود فقط با مؤسساتی که دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند، مشورت کنند.

به گفته حاجی زاده، اسامی این نوع مؤسسات در سایت این اداره‌کل به آدرس Scholarship.Saorg.ir در دسترس عموم است.

مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان گفت: خانواده ها باید تمامی اطلاعات در مورد تایید دانشگاه، رشته مورد تقاضا، هزینه‌های تحصیل و زندگی، تعرفه‌ها و ... را قبل از هر نوع تعهد و امضای قراردادی، مورد بررسی دقیق و کنکاش قرار دهند.


12 خرداد 1399 9:3
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟