کلاهبرداری با جعل آگهی استخدام در شرکت های دولتی

رئیس پلیس فتا استان اردبیل
کلاهبرداری با جعل آگهی استخدام در شرکت های دولتی

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از شناسایی فردی که در فضای مجازی با درج آگهی استخدام به‌عنوان یک شرکت دولتی از مردم کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد. 
پايگاه اطلاع‌رسانی پليس ‌فتا: سرهنگ علی قهرمان طالع، رئیس پلیس فتا استان اردبیل در تشریح این خبر گفت: طبق دریافت گزارش‌های مردمی و رصد فضای مجازی توسط کارشناسان سایبری استان، چند مورد آگهی استخدام با عناوین دولتی جهت بررسی صحت آن در دستور کارگروه تخصصی رصد پلیس فتا قرار گرفت.
وی در ادامه افزود: با بررسی اولیه صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا،  آگهی‌های استخدامی که در محیط اینترنت ازجمله سایت‌های مختلف ثبت آگهی، کانال‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی منتشرشده بود مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که همه آگهی‌هایی که با عنوان یک شرکت دولتی ثبت ‌شده است، مربوط به هم بوده و توسط یک نفر یا یک گروه اداره می‌شود.
رئیس پلیس فتا استان اردبیل عنوان کرد: کارآگاهان سایبری با بررسی‌های فنی و کشف سرنخ‌های به‌دست‌آمده از مستندات دیجیتال به چندین شماره تلفن و شماره کارت رسیده که با هماهنگی‌های لازم همه آن‌ها به پلیس فتا دعوت شدند که در بازجویی‌ها مشخص شد اکثر آن‌ها یا سیم‌کارت و کارت‌بانکی خود را گم‌کرده و یا به‌صورت امانت در اختیار دیگران قرار داده بودند.
سرهنگ قهرمان طالع گفت: درنهایت پس از تکمیل پرونده متهم اصلی مورد شناسایی قرار گرفت و ضمن اعتراف به جرم خود، برای ادامه روال پرونده؛ تحویل مقامات قضایی شد.
اين مقام انتظامي به هم‌وطنان توصیه کرد: به‌غیراز سایت‌ها و پیام رسان‌های رسمی استخدامی به‌هیچ‌وجه به سایر منابع استخدامی ازجمله شبکه‌های اجتماعی خارجی توجه نکرده و قبل از هرگونه اقدامی حتماً از مرجع رسمی و اداره یا شرکت آگهی‌دهنده استعلامات لازم را انجام دهند و در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در ارتباط باشند. 

 


18 خرداد 1399 15:4
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟