سوء استفاده شیادان از مردم با درج آگهی استخدام

معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا
سوء استفاده شیادان از مردم با درج آگهی استخدام

معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا از هموطنان خواست تا آگهی‌های استخدام برای کاریابی را با دقت بررسی کنند.
سرهنگ شهاب امینی معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، درباره آگهی‌های غیر واقعی استخدام گفت: هر از گاهی شاهد انتشار آگهی‌های غیر واقعی توسط افراد فرصت طلب و شیاد در محل‌های درج آگهی استخدام هستیم.
وی افزود: درج آگهی‌های استخدام در معابر، جراید و فضای مجازی دلیلی بر صحت آن‌ها نیست و هموطنان باید در ارائه اطلاعات شخصی خود دقت لازم را به عمل آورند.
سرهنگ امینی تصریح کرد: آگهی‌های تفکیک شده جنسیتی، درخواست اطلاعات غیر ضروری (عکس شخصی و...)، پیشنهاد‌های فریبنده و حقوق‌های غیر متعارف، ممکن است دامی برای متقاضیان کار باشد و درج صرفا یک شماره تلفن یا آدرس‌های گمراه کننده، دلیل مناسبی برای استعلام از مراجع مربوطه یا بررسی آگاهانه موضوع به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی ناجا به صورت مستمر نسبت به رصد اوضاع اقدام می‌کنند، افزود: هموطنان هم باید جوانب احتیاط را رعایت کنند و قبل از هر اقدامی، پیامد‌های منفی اعتماد به افراد ناشناس را مورد توجه قرار دهند.
به گفته معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا هموطنان برای یافتن شغل مناسب به سایت‌ها، موسسات مشاوره شغلی و کاریابی معتبر و دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنند و هر گونه موارد مشکوک را در اسرع وقت با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در میان بگذارند.
   
 
 


31 خرداد 1399 12:49
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟