چگونه کارفرما می تواند با کارگر تسویه حساب کند؟

چگونه کارفرما می تواند با کارگر تسویه حساب کند؟

یک کارشناس حوزه اختلافات کارگری و کارفرمایی گفت: کارفرمایان حین اشتغال و پایان کار باید تسویه حساب حقوق و مزایا با کارگران را انجام دهند.
وحید حاجی زاده کارشناس حوزه اختلافات کارگری و کارفرمایی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: برای تسویه حساب حقوق و مزایا با کارگران ضروری است که کارفرمایان در سه مرحله حین اشتغال و پایان کار این تسویه را انجام دهند.
این کارشناس حوزه اختلافات کارگری و کارفرمایی ادامه داد: یکی از مراحل تسویه حساب بیانگر این است که تسویه حساب مربوط به پایان سال است که باید مانده مرخصی یا عیدی و پاداش بنابر آنچه قانون گذار تصویب کرده با کارگران تسویه شود.
او با بیان اینکه یکی دیگر از مراحل نشان دهنده آن است که در پایان هر ماه کارفرما نشان دهد که در خصوص حقوق و مزایای ماهیانه کارگران به تفکیک چه مقدار پرداخت کرده است، گفت:یکی از مراحل تسویه حساب نشان می دهد تسویه حساب باید پایان قرارداد باشد.
حاجی زاده گفت: اگر می خواهیم سنوات ما علی الحساب نشود و جز سنوات قطعی باشد باید در پایان هر قرارداد این تسویه حساب با کارگران انجام گیرد.


1 تير 1399 10:32
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟