موضوع جذب و استخدام معلمان از اولویت‌های کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

موضوع جذب و استخدام معلمان از اولویت‌های کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس
 رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، بهبود کیفیت آموزش در کشور و توجه به فرهنگیان را از اولویت‌های اصلی این کمیسیون بیان کرد.
آقای علیرضا منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت: سعی خواهیم کرد در دوره جدید در این کمیسیون در قالب طرح‌ها و لوایح و همچنین بحث نظارتی به کیفیت آموزش در دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش و همچنین موضوع تحقیقات، بودجه آموزشی توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

آقای منادی سفیدان همچنین با اشاره به موضوع کرونا و اجرای نظام آموزش از راه دور، گفت: متاسفانه در این زمینه مشکلاتی در خصوص کیفیت آموزش داشتیم و بخش مهمی از دانش آموزان به وسایل آموزشی از راه دور از جمله کامپیوتر و لب تاپ و گوشی مجهر نبودند که باعث مشکلاتی در کیفیت آموزش شد و در این زمینه دانش آموزان بازمانده از تحصیل نیز داشتیم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین گفت: اولین اولویت ما این است که مسایل پساکرونایی آموزش در حوزه آموزش و پرورش و هم حوزه آموزش عالی بررسی و راهکار‌های موجود را در قالب طرح ارائه دهیم.
آقای منادی همچنین موضوع جذب و استخدام معلمان را از اولویت‌های دیگر کمیسیون آموزش و تحقیقات عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه در آینده‌ای نزدیک بخش قابل توجهی از فرهنگیان بازنشسته می‌شوند باید پیش بینی‌های لازم صورت پذیرد.


وی تصریح کرد: در حوزه آموزش عالی باید تحقیقات و پژوهش افزایش یابد و ما به دنبال این هستیم که بودجه صندوق‌های رفاه دانشجویی و تحقیقات را افزایش دهیم.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین بازنگری قوانین آموزش عالی را نیز از ضرورت‌ها دانست و گفت: برخی از قوانینی امروزی مربوط به دهه‌های شصت و هفتاد است، باید اصلاح و به روز شوند و اعتقاد داریم که باید قوانین موفق کشور‌های دیگر را در زمینه آموزش عالی الگو قرار داد.

4 تير 1399 14:5
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟