کمبود ۱۹۰ هزار معلم در آموزش و پرورش

کمبود ۱۹۰ هزار معلم در آموزش و پرورش

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با انتقاد از تعلل آموزش و پرورش در اجرای قانون تعیین تلکیف نیروهای بلاتکلیف در آموزش و پرورش، گفت: در حالیکه آموزش و پرورش به ۱۹۰ هزار معلم نیاز دارد، قانون جذب نیروهای حق التدریس را اجرایی نمی‌کند.
شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزش یاران نهضت سوادآموزی، اظهار کرد: متأسفانه آموزش و پرورش این قانون را به نفع خود و به ضرر فرهنگیان تفسیر کرده است.
نماینده مردم سرپل ذهاب، قصر شیرین و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی افزود: قانون طرح نیروهای حق التدریس، نیروهای خرید خدمات آموزشی، حق التدریسی غیر مستمر و پیش دبستانی قبل از سال ۱۳۹۱ و همچنین آموزشیاران و آموزش‌دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی قبل از سال 92 تعیین تکلیف می‌کند ولی عزمی در آموزش و پرورش برای اجرای این قانون مهم وجود ندارد.
وی با اشاره به کسری 190 هزار نفری معلم در آموزش و پرورش، تصریح کرد: جمع 4 گروه نام برده در اجرای این قانون نهایتا 24 هزار نفر است؛ بنابراین مشخص نیست چرا آموزش و پرورش از اجرای این قانون طفره می‌‎رود.
حیدری با بیان اینکه برخی از این نیروهای آموزش و پرورش بیش از 15 سال سابقه معلمی دارند، ادامه داد: تعلل آموزش و پرورش در اجرای این قانون در نهایت به ضرر خود آموزش و پرورش خواهد بود.
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس اضافه کرد: آموزش و پرورش می‌تواند با برگزاری دوره آموزشی ضمن خدمت در تابستان برای این نیروهای بلاتکلیف، اقدامی کند تا این معلمان از مهرماه به صورت استخدام رسمی در کلاس‌های درس حاضر شوند.


7 تير 1399 14:43
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟