طفره رفتن آموزش و پرورش از تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی

طفره رفتن آموزش و پرورش از تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: آموزش و پرورش از اجرای قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزش یاران نهضت سوادآموزی طفره می‌‎رود.                
طفره رفتن آموزش و پرورش از تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسیخبرگزاری میزان - خانه ملت نوشت: شهریار حیدری با اشاره به تصویب قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزش یاران نهضت سوادآموزی، اظهار کرد: متأسفانه آموزش و پرورش این قانون را به نفع خود و به ضرر فرهنگیان تفسیر کرده است.
نماینده مردم سرپل ذهاب، قصر شیرین و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی افزود: قانون طرح نیرو‌های حق التدریس، نیرو‌های خرید خدمات آموزشی، حق التدریسی غیر مستمر و پیش دبستانی قبل از سال ۱۳۹۱ و همچنین آموزشیاران و آموزش‌دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی قبل از سال ۹۲ تعیین تکلیف می‌کند، ولی عزمی در آموزش و پرورش برای اجرای این قانون مهم وجود ندارد.
وی با اشاره به کسری ۱۹۰ هزار نفری معلم در آموزش و پرورش، تصریح کرد: جمع ۴ گروه نام برده در اجرای این قانون نهایتا ۲۴ هزار نفر است؛ بنابراین مشخص نیست چرا آموزش و پرورش از اجرای این قانون طفره می‌‎رود.
حیدری با بیان اینکه برخی از این نیرو‌های آموزش و پرورش بیش از ۱۵ سال سابقه معلمی دارند، ادامه داد: تعلل آموزش و پرورش در اجرای این قانون در نهایت به ضرر خود آموزش و پرورش خواهد بود.
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس اضافه کرد: آموزش و پرورش می‌تواند با برگزاری دوره آموزشی ضمن خدمت در تابستان برای این نیرو‌های بلاتکلیف، اقدامی کند تا این معلمان از مهرماه به صورت استخدام رسمی در کلاس‌های درس حاضر شوند.


8 تير 1399 9:2
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟