صندوق نوآوری در طرح‌های استارتاپی سرمایه گذاری می کند

معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی:
صندوق نوآوری در طرح‌های استارتاپی سرمایه گذاری می کند

معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق آمادگی دارد بر اساس ضرایب ۴ به یک و ۳ به یک متناسب با سطح فناوری، در طرح‌های استارتاپ‌ها سرمایه‌گذاری کند.
علی ناظمی روز دوشنبه در  رویداد آنلاین جذب سرمایه‌گذاری حوزه IT‌ و ICT  که در صندوق نوآوری و شکوفایی در حال برگزاری است، افزود: تاکنون سه رویداد سرمایه‌گذاری برای استارتاپ‌ها از سوی صندوق برگزار شده است. رویداد اول در حوزه سلامت و رویداد دوم در حوزه‌ آب و انرژی برگزار شده واین سومین رویداد است که در حال برگزاری است. در هر رویداد ۶ استارتاپ طرح و خدمات خود را برای جذب سرمایه گذار ارایه می دهند.

وی بیان کرد: در ۲ دوره گذشته ۱۸۰ نفر به صورت آنلاین و حضوری مشارکت داشتند و در رویداد امروز نیز جذب ۵ میلیارد تومان سرمایه درخواست شده است. صندوق نوآوری و شکوفایی در صورتی که تیمی در این رویداد برگزیده شود، منابع مالی مورد نیاز را تامین خواهد کرد.

معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: در رویدادهای گذشته از ۱۲ تیم استارتاپی، ۶ تیم در فرآیند جذب سرمایه و مذاکره قرار دارند.

وی یادآور شد: با توجه به دستاوردهایی که در این رویدادها به دست آمده، این فضا فرصت مناسبی برای استارتاپ‌ها است. از این رو از تیم‌های فناور درخواست می‌شود مشارکت در این رویدادها را جدی بگیرند؛ چرا که احتمال جذب سرمایه‌گذار در طرح‌های آنها بالا است.

ناظمی افزود: هدف صندوق از برگزاری رویدادهای سرمایه‌گذاری، جذب سرمایه در اکوسیستم نوآوری و فناوری است. در این راستا تلاش می‌شود در دوره حیاتی چرخه عمر استارتاپ‌ها سود و زیان و ریسک‌های استارتاپ‌ها را قبول کنیم تا این تیم‌ها در چرخه عمر فعالیت خود به سرعت بتوانند فرآیندهای تولید محصول خود را طی کنند.

وی اظهار داشت: در این رویدادها کارگزار برگزارکننده برای انجام فرآیندهای عقد قرارداد و کارهای اجرایی کنار استارتاپ‌ها هستند و صندوق نوآوری و شکوفایی طبق تعرفه‌ها، هزینه‌های استارتاپ‌ها را تامین خواهد کرد.

در رویداد امروز جذب سرمایه گذار در حوزه آی تی و آی سی تی، ۶ استارتاپ در حال ارایه خدمات خود به صورت آنلاین در زمینه تفکیک زباله،خدمات سلامت نوبت دهی و مشاوره پزشک، کشاورزی، یادآوری دارو هستند. 
 


9 تير 1399 12:31
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟