مجوز آزمایشگاه ارزیابی سامانه های کنترل صنعتی داده شد

با مجوز مرکز افتا؛
مجوز آزمایشگاه ارزیابی سامانه های کنترل صنعتی داده شد

 پژوهشگاه ICT نخستین مجوز رسمی آزمایشگاه ارزیابی سامانه های کنترل صنعتی را دریافت کرد.
ابوذر عرب سرخی رئیس پژوهشکده امنیت ارتباطات و فناوری اطلاعات این پژوهشگاه گفت: پس از ۷ سال تلاش اداره آزمایشگاه های پژوهشکده امنیت، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان نخستین آزمایشگاه ارزیابی سامانه های کنترل صنعتی توسط مرکز راهبردی افتای کشور، تائید صلاحیت شد.
وی افزود: بر این اساس آزمایشگاه پژوهشکده امنیت پذیرای تولیدکنندگان محصولات کنترل صنعتی کشور برای انجام فعالیت های ارزیابی و صدور گواهی در چارچوب سیاست های نظام اعتبارسنجی و صدور گواهی افتای کشور خواهد بود.

عرب سرخی دلیل اهمیت ارزیابی و صدور گواهی برای سامانه های کنترل صنعتی را استفاده از آن در بسیاری از زیرساخت های حیاتی و حساس کشور عنوان کرد و گفت: از این رو ارزیابی امنیتی این سامانه ها و تلاش در جهت امن سازی آنها تاثیر قابل توجهی در امن سازی زیرساخت های حیاتی و حساس کشور خواهد داشت.

رئیس پژوهشکده امنیت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از این گفته بود که در صورت دریافت مجوز از مرکز راهبردی افتا در سال جاری، با توسعه نسل جدید آزمایشگاه های امنیتی، نخستین آزمایشگاهی خواهیم بود که از زیرساخت آزمایشگاهی امنیتی محصولات کنترل صنعتی برخوردار است.


9 تير 1399 14:47
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟