کرج جولانگاه سودجویان برای برپایی شوهای زیرزمینی لباس!

رئیس اتحادیه پوشاک کرج مطرح کرد؛
کرج جولانگاه سودجویان برای برپایی شوهای زیرزمینی لباس!

میراسماعیل صدیق گفت: متاسفانه شوهای خانگی کرج به صورت زیرزمینی فعالیت دارند و نظارتی روی آنها نیست، همچنین برخی تولیدکنندگان لباس هایی را با مارک های خارجی وارد بازار می کنند.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس اتحادیه پوشاک کرج همزمان با 21 تیرماه و روز ملی عفاف و حجاب به لزوم برگزاری کلاس های آموزشی مد و لباس، عفاف و حجاب و طراحی برای تولیدکنندگان اشاره کرد و در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تیتریک، گفت: اساتید دانشگاه و کارآفرینان می توانند مزون ها و کارگاه هایی که در زمینه پوشاک فعالیت می کنند را به سمت برندسازی و طرح های مناسب با پوشش جامعه سوق دهند.
میراسماعیل صدیق با اشاره به اینکه ثمره آموزش به تولیدکنندگان، اشاعه پوشاک ایرانی – اسلامیِ مد نظر رهبر معظم انقلاب و مردم خواهد بود، افزود: متاسفانه در حال حاضر هر دستگاه و اداره ای در زمینه عفاف و حجاب موازی کاری می کنند و هزینه هایی را به صورت جزیره ای در این راستا دارند.
 وی اظهار داشت: کارگروه مد و لباس البرز هم تازه کار است و تنها 6 ماه از تشکیل آن می گذرد در نتیجه تا کنون نتوانسته آنگونه که باید و شاید اهداف خود را در زمینه پوشاک محقق می کند، شوهای خانگی به صورت زیرزمینی فعالیت دارند و نظارتی روی آنها نیست و برخی تولیدکنندگان لباس هایی را با مارک های خارجی وارد بازار می کنند.
دیق با اشاره به تهاجم فرهنگی موجود در بازار پوشاک به ویژه در فصل تابستان، تصریح کرد: قیمت اجناسی که به صورت غیر متعارف با پارچه های نازک و طرح های ناهنجار وارد بازار می شود بسیار پائین تر از مانتوها و البسه ای است که عرف جامعه هستند و بانوان از آن به عنوان لباس اجتماع استفاده خواهند کرد.
وی گفت: واحدهای صنفی که درصدد فروش پوشاک عفاف و حجاب هستند نمی توانند در مکان هایی که پرتردد هستند فعالیت کنند چرا که بعضا اجاره ها سنگین است و از آنها حمایت واقعی نمی شود، اتحادیه پوشاک هم توانی برای پشتیبانی از آنها ندارد، همچنین سازمان ها، ادارات، تبلیغات شهری، دستگاه های فرهنگی، شهرداری و ... از جمله نهادهایی هستند که می توانند ظرفیتی برای تبلیغ "لباس اجتماع" باشند.
صدیق افزود: در زمینه نساجی، پارچه های تولید داخل کیفیت لازم را برای چادر و البسه ندارند و در مقابل واردات پارچه خارجی ممنوع است، در نتیجه تولیدکنندگان راغب به ورود به حوزه عفاف و حجاب نیستند چرا که متاسفانه در صورت تولید هم تعهدی از سوی دستگاه های متولی برای خرید این نوع پوشاک وجود ندارد و بیشتر از سود، زیان سهم واحدهای تولید پوشاک اسلامی می شود.
وی اظهار داشت: ما درصدد هستیم با استفاده از ظرفیت شهرداری، بخشی به عنوان مجموعه فرهنگی عفاف و حجاب و مشارکتی یا بدون اجاره در اختیار اتحادیه پوشاک کرج قرار گیرد تا تولیدکنندگان و توزیع کنندگان حوزه پوشاک اسلامی بتوانند به این بازار رونق بدهند.
صدیق تصریح کرد: شهرداری می تواند تابلوها و بیلبوردهایی را برای تبلیغ البسه اسلامی در اختیار اتحادیه پوشاک قرار دهد و صدا و سیما و سیما هم ظرفیت تبلیغی مناسبی باشند اما متاسفانه تا کنون این اتفاق نیفتاده و نامه نگاری های ما بی جواب مانده است و از آن استقبال نشد.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه عفاف و حجاب در کشور مظلوم است، گفت: علی رغم تمام مشکلات موجود، واحدهای صنفی حوزه عفاف و حجاب کرج را از 3 واحد به 50 واحد صنفی ارتقا داده ایم اما متاسفانه در مناطق پرتردد کرج نیستند و در کوچه پس کوچه ها و زیرزمین ها فعالیت دارند چرا که از عهده اجاره های سنگین بر نمی آیند.
صدیق افزود: اگر حمایت واقعی از تولیدگنندگان حوزه پوشاک اسلامی صورت بگیرد ظرفیت بالایی در زمینه تولید مانتوها و البسه متناسب با عرف جامعه دارند اما چون از آنها حمایت نمی شود، به این زمینه کمتر ورود می کنند.
وی اظهارداشت: واحدهای صنفی که مجوز اتحادیه پوشاک را دارند همواره توسط اداره اماکن، بازرسی و نظارت اصناف، صنعت و معدن بررسی شده و البسه نامتعارف جمع آوری می شود اما متاسفانه اجازه ورود به مجتمع های مسکونی که اقدام به برگزاری شوهای لباس زیرزمینی می کنند نداریم و ورود دادستانی به این مهم لازم است.
صدیق در خاتمه تصریح کرد: 14 سال از قانون مد و لباسی که در مجلس تصویب شده است می گذرد اما متاسفانه در برخی از مناطق کرج حتی  تبلیغات شوهای زیرزمینی لباس در آسانسور و خیابان ها می شود، سایت ها و شبکه های اجتماعی پوشاک می فروشند و کسی پیگیر این موضوع نمی شود، موازی کاری دستگاه های فرهنکی هم آسیب بزرگی است که ضربه سنگینی به حوزه عفاف و حجاب وارد می کند.
 


21 تير 1399 14:49
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟