اپلیکیشن تاک برای توسعه بازار الکترونیک استان ساخته شد

به همت فناوران پارک علم و فناوری کرمان؛
اپلیکیشن تاک برای توسعه بازار الکترونیک استان ساخته شد

فناوران پارک علم و فناوری کرمان با تلاش یک‌ساله تیم تحقیق و توسعه یکی از شرکت‌های دانش‌محور مستقر در این پارک، متشکل از ۸ نفر از متخصصان برتر استان در حوزه برنامه نویسی و آی تی، موفق به طراحی و ساخت اپلیکیشن تاک برای توسعه بازار، بازاریابی و بازارسازی محصولات استان شدند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کرمان، مهندس سید رضا کارآموز مدیرعامل شرکت تندیس سلامت زندگی کرمان بیان کرد: حدود یک سال است که اپلیکیشن تخصصی شرکت طراحی شده، این اپلیکیشن با نام «تاک» دارای مزایای متعددی است.
کارآموز ابراز کرد: از کارایی‌های این اپلیکیشن می‌توان به ارائه خدمات تخفیفی و تبلیغات به صورت آنلاین، افزودن حراجی‌ها و فروشگاه‌های مختلف به این اپلیکیشن و پشتیبانی مراکز و خدماتی که به مردم ارائه می‌شود، اشاره کرد.
وی یادآور شد: این اپلیکیشن به معرفی مراکز متفاوتی می‌پردازد که در شهر کرمان فعالیت می‌کنند و خدمات متعددی را انجام می‌دهند، در واقع این مراکز به شهرهای مختلف استان کرمان و سایر استان‌ها معرفی می‌شوند.
مدیرعامل شرکت تندیس سلامت زندگی کرمان مستقر در پارک علم و فناوری بیان کرد: به عبارت بهتر اپلیکیشن تاک امکان بازاریابی برای مراکز مختلف را فراهم می‌کند، در این راستا یک فروشگاه بدون دریافت هزینه‌ای در اختیار صنایع دستی و کسب و کارهای سنتی قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: فعالیت‌های این شرکت در زمینه‌های مختلف علاوه بر استان کرمان در استان‌های دیگر همچون سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، تهران، خراسان رضوی و یزد ارائه می‌شود.
کارآموز اذعان کرد: فعالیت اصلی این شرکت حول محور بازاریابی و بازارسازی حرکت می‌کند و کلیه فعالیت‌های این شرکت توسط یک تیم ۱۰ نفره انجام می‌شود، البته ۸ نفر دیگر شامل طراحان، برنامه نویسان و متخصصین ما به واسطه شیوع ویروس کرونا در خانه ادامه فعالیت می‌دهند.
کارآموز افزود: پیش از شیوع کرونا در هر یک از نمایندگی‌های این شرکت حداقل ۳۰ نفر مشغول به فعالیت بودند، اما تداوم شرایط منجر به تغییر این وضعیت شد، در صورتی که بتوانیم فعالیت‌های این شرکت را گسترش دهیم می‌توانیم در هر مرکز استان ۳۰ نفر و در شهرستان‌ها ۲۰ نفر به کار گیری می‌کنیم.
وی گفت: اپلیکیشن تاک نمونه‌ای از یک اپ کامل است که کلیه خدمات را به مخاطبین ارائه می‌کند و همه خدمات بانکی، فروشگاه‌های مختلف، رستوران‌ها، مراکز پزشکی و… در دسترسی مستقیم مردم قرار دارد.
کارآموز یادآور شد: به واسطه وجود نوآوری در اپلیکشن تاک توانستیم از طریق پارک علم و فناوری کرمان علاوه بر مشاوره‌های تخصصی در بخش سرمایه گذاری موفقیت‌های بزرگی کسب کنیم.
وی تاکید کرد: شیوع بیماری کرونا احساس نیاز به انجام خریدهای اینترنتی در کشور را بیش از پیش ملموس‌تر کرد، از این رو کلیه خدمات رفاهی، آموزشی، پزشکی، ورزشی را می‌توانند در خانه و با گوشی خود از طریق این اپلیکیشن فراهم کند.
کارآموز در پایان خاطرنشان کرد: این اپلیکیشن توسط جوانان متخصص کرمانی با استفاده از مهارت بومی برای رفاه بیشتر مردم دیار کریمان ساخته و طراحی شده، از این رو مسئولان می‌توانند با معرفی این فناوری بومی در راستای اشتغال زایی و خدمات رسانی مردم این مرز و بوم حرکت کنند.


11 امرداد 1399 10:38
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟