صنعت پوشاک راهگشای کشور برای برون رفت از مشکل اشتغال است

صنعت پوشاک راهگشای کشور برای برون رفت از مشکل اشتغال است

نماینده ولی فقیه در استان یزد با انتقاد از اینکه بازار پوشاک ایران به دست کشورهای چین و ترکیه است گفت: صنعت پوشاک راهگشای کشور برای برون رفت از مشکلات اشتغال است.
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری ظهر امروز در دیدار با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشوراظهار داشت: بنیاد شهید باید برای فرزندان و خانواده‌های شهدا و ایثارگران علاوه بر بحث اشتغال، به لحاظ فرهنگی، آموزشی و تربیتی هم توجه بسیار خاصی داشته باشد.
وی با بیان اینکه نخبگان بسیاری در جامعه ایثارگری داریم گفت: باید سعی کنیم این استعدادها به درستی شناسایی شده و از ظرفیت آنها در پیشرفت کشور استفاده کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه متأسفانه ما نسبت به آموزش و تربیت در کشور بی توجهی می‌کنیم گفت: بسیاری از نخبگان ما بلافاصله پس از اینکه در دانشگاه قبول می‌شوند، با پیشنهادهایی از سوی کشورهای خارجی روبرو می‌شوند که به آن نقاط بروند ولی ما برای جذب همین جوانان برنامه‌ای نداریم.
ناصری تاکید کرد: متأسفانه برخی از شرکت‌ها الان به صورت کاملاً روشن و شفاف در کشور اعلام می‌کنند که زمینه مهاجرت نخبگان به کشورهای دیگر را فراهم می‌کنند؛ باید علاوه بر اینکه جلوی این موضوع گرفته شود، زمینه شکوفایی و استعداد کامل از ظرفیت‌های آنها استفاده شود.
امام جمعه یزد یکی دیگر از مشکلات اساسی که امروز در کشور ما وجود دارد را بحث کاهش فرزندآوری دانست و افزود: متأسفانه این توطئه بزرگی بود که با برخی کم درایتی‌ها در کشور رواج پیدا کرد و الان به چالش تبدیل شده است.
وی افزود: باید برنامه ریزی لازم را انجام دهیم و با در نظر گرفتن مشوق‌هایی، مردم را نسبت به فرزندآوری ترغیب کرده و جلوی پیر شدن و فرسوده شدن جمعیت ایران را بگیریم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد به موضوع اشتغال اشاره کرد و گفت: یکی از عرصه‌هایی که می‌توان در کشور به صورت ویژه تقویت کرد و علاوه بر اینکه زمینه اشتغال را به صورت گسترده فراهم می‌کند، پیشرفت اقتصادی کشور را هم به دنبال دارد، بحث صنایع پوشاک است.
ناصری با تاکید بر اینکه صنایع پوشاک نیاز به تخصص و اعتبار اولیه زیادی ندارد گفت: الان بازار پوشاک ایران به دست کشورهایی از جمله چین و ترکیه افتاده و باید جلوی این موضوع را با تقویت صنعت پوشاک داخل بگیریم.
امام جمعه یزد عنوان کرد: در صورتی که ما بتوانیم کارگاه‌های خانگی و کوچک پوشاک را تقویت کنیم و به صورت کامل بازار پوشاک داخل را با محصولات ایرانی به دست بگیریم، صنایع بسیار دیگر وابسته‌ای هم در کشور پیشرفت می‌کند


11 امرداد 1399 15:15
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟