رونمایی از دو سامانه "شهر دانشجو" و "دست در دست"

سرپرست سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خبر داد
رونمایی از دو سامانه "شهر دانشجو" و "دست در دست"

سرپرست سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی از رونمایی سامانه شبکه دانشجویی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی با عنوان «شهر دانشجو» (studentcity.ir) و سامانه ثبت نام دانشجویان داوطلب شرکت در اردوهای جهادی و حوادث غیرمترقبه با عنوان «دست در دست» (dastdardast.com) به منظور ساماندهی هر چه بیش‌تر فعالیت‌های دانشجویی خبر داد.
به گزارش ایسنا، مهدی عباسی تداوم روند مشارکت اثربخش جهاددانشگاهی در مسیر محرومیت زدایی، توسعه و پیشرفت کشور را مستلزم تداوم جریان بالنده مشارکت شبکه‌ای دانشجویان در جهاددانشگاهی دانست و گفت: براساس همین ضرورت، سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، شبکه‌سازی دانشجویی را دستور کار قرار داده است.
وی با بیان این‌ که دانشجویانی که عضو سازمان دانشجویان می‌شوند یک ارتباط دانشجویی با جهاددانشگاهی برقرار می‌کنند، تصریح کرد: ایجاد هم‌افزایی میان توان‌های دانشجویی به ویژه در عرصه‌های فرهنگی و علمی، شناسایی دانشجویان مستعد، زمینه‌سازی برای پرورش استعدادهای آن‌ها در راستای تبدیل شدن به دانشجویان نخبه با استفاده از ظرفیت‌های درون و بیرون جهاددانشگاهی، ایجاد سازوکار کارآمد تامین نیروی انسانی مورد نیاز بخش‌های گوناگون جهاددانشگاهی از مهم‌ترین مزایای این شبکه است.
وی خاطر نشان کرد: در سامانه شهر دانشجو، هر عضو دارای یک پروفایل است که می‌تواند از طریق آن، کارنامه و وضعیت عضویت خود را در سدا (سازمان دانشجویان) ببیند، با دفاتر و شعب سازمان دانشجویان ارتباط برقرار کند و از مزایا و فرصت‌های فعالیت در سازمان دانشجویان مطلع شود.
عباسی ادامه داد: علاوه بر دانشجویان، شهر دانشجو صفحاتی هم برای اطلاع‌رسانی درباره فعالیت‌های کانون‌ها، دفترها و شعبه‌های سازمان دانشجویان دارد.  
به گفته وی، بهره‌مندی از تخفیف‌های آموزشی در مراکز و دوره‌های آموزشی جهاددانشگاهی در سراسر کشور، بهره‌مندی از امکان اجرای طرح‌های مطالعاتی ـ پژوهشی با استفاده از امکانات موجود در جهاددانشگاهی مانند آزمایشگاه‌ها، خرید کتاب از کتابفروشی‌های جهاددانشگاهی سراسر کشور با تخفیف ویژه از جمله امتیازات عضویت دانشجویان در سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی است.
عباسی افزود: فعالیت فرهنگی در سطح دانشگاه و استان در قالب کانون‌های دانشجویی، فعالیت علمی ـ تخصصی در قالب گروه‌های دانشجویی تخصصی، شرکت در شوراهای دانشجویی ـ مشورتی واحدها و مشارکت در برنامه‌های فرهنگی، علمی و آموزشی جهاددانشگاهی مواردی است که انتظار می‌رود اعضا سازمان دانشجویان انجام دهند.
سرپرست سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در خصوص سامانه «دست در دست» نیز گفت: تشکل‌ها و گروه‌های دانشجویی فعال درحوزه محرومیت زدایی، در کنار نقش تاثیرگذار و فرهنگ‌ساز خود و کارکردهای اجتماعی که در محرومیت‌زدایی از جوامع درگیر فقر و محرومیت دارند، به خوبی می‌توانند مسئولیت دوسویه ناظران جامعه و مشاوران دولت را در روند توسعه و فقرزدایی عهده‌دار شوند.
وی ادامه داد: سازماندهی فعالیت‌های گروه‌های دانشجویی و جهاددانشگاهی در عرصه کمک به محرومان و نهادینه کردن فرهنگ محرومیت‌زدایی در دانشگاه‌ها، ترویج و گسترش فرهنگ و حرکت‌های جهادی برای آبادانی ایران اسلامی و ساماندهی برگزاری اردوهای جهادی، سازمان دانشجویان سامانه ثبت نام دانشجویان داوطلب شرکت در اردوهای جهادی و حوادث غیرمترقبه را راه اندازی کرده است.
بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، دانشجویان علاقه‌مند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این دو سامانه می‌توانند به نشانی dastdardast.com  و studentcity.ir مراجعه کنند.


22 شهريور 1399 14:28
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟