آخرین مهلت اصلاح سوابق تحصیلی کنکوری‌های ۹۹

تا پایان امروز ۲ مهر ۹۹
آخرین مهلت اصلاح سوابق تحصیلی کنکوری‌های ۹۹

داوطلبان کنکوری در صورت مشاهده مغایرت در سوابق تحصیلی خود تا پایان امروز ۲ مهر ۹۹ فرصت دارند تا به منطقه آموزش و پرورش شهرستان مربوطه مراجعه کنند.
به گزارش افکارنیوز، انتخاب رشته کنکور سراسری از امروز، چهارشنبه ۲ مهر آغاز شده و تا شنبه ۵ مهر ادامه دارد. انتخاب رشته و شرکت در پذیرش بدون کنکور دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی نیز تا دوشنبه هفته آینده ۷ مهر ادامه خواهد داشت.
داوطلبان برای پذیرش بدون آزمون و با آزمون کنکور سراسری باید سوابق تحصیلی خود را ارائه دهند.
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، مشاهده و ویرایش سوابق تحصیلی متقاضیان آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی امکان پذیر است و داوطلبان تنها امروز، چهارشنبه ۲ مهر مهلت دارند درصورتی که مغایرتی در اطلاعات و سوابق تحصیلی خود مشاهده کردند و یا اطلاعات آن‌ها در سامانه موجود نبود جهت رفع مشکل اقدام کنند.
متقاضیان در صورت مشاهده مغایرت در سوابق تحصیلی خود لازم است به آموزش و پرورش شهرستان خود مراجعه کنند.
تمام دارندگان مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم و داوطلبان جدید رشته‌های ریاضی،  تجربی،  انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را سال ۸۴ به بعد و مدرک پیش دانشگاهی خود را سال ۹۱ به بعد اخذ کرده اند، مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند.
متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان تا  ۷ مهرماه ثبت‌نام و انتخاب رشته کنند.
پذیرش در کدرشته‌محل‌های بر اساس سوابق تحصیلی (توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات پذیرنده) به صورت جدا از کدرشته‌محل‌های با آزمون و مستقل از این مرحله و با ملاک «معدل کتبی دیپلم» با توجه به نوع دیپلم متقاضی و رشته انتخابی وی انجام می‌شود. 


3 مهر 1399 21:38
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟