فعالیت بیش از ۷ هزار استارت آپ و کسب و کارهای نو

رئیس مرکز فناوریهای راهبردی معاونت علمی:
فعالیت بیش از ۷ هزار استارت آپ و کسب و کارهای نو

رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری گفت: در منظومه راهبردی علم و فناوری و زیست بوم نوآوری ۵۳۰۰ شرکت دانش بنیان و ۷هزار استارتاپ و کسب و کار نو فعالیت می کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر اسماعیل قادری فر عصر پنجشنبه در مراسم افتتاحیه رویداد مسئله محور «ره نشان»؛ از جمله رویدادهای بنیاد ملی نخبگان ذیل طرح شهید بابایی که در محل صندوق نواوری و شکوفایی به صورت آنلاین و حضوری برگزار شد گفت: بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری دو نهاد مکمل همدیگر هستند؛ بنیاد ملی نخبگان وظیفه شناسایی، حمایت، هدایت و ساماندهی استعدادهای برتر و نخبگان را بر عهده دارد و معاونت علمی هم در امتداد بنیاد ملی نخبگان وظیفه حمایت از شرکتهای دانش بنیان  مبتنی بر پلتفرم حمایت از شرکتهای دانش بنیان را انجام می دهد.
وی با اشاره به رویداد مسئله محور ره نشان گفت: ورودی هایی که از چنین رویدادهایی همچون «ره زیست» و «ره نشان» در یک بازه مشخص انتخاب می شوند نهایتا باید در یک قالب ایجاد شرکت دانش بنیان مقوم اقتصاد دانش بنیان شوند.
وی با بیان اینکه این مسابقه یک دوره ۳-۶ماهه است که در آن هسته ها و تیمهای دانشجوی نخبگی حول موضوعات محوری و کلیدی که از دل ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری برامده فعالیت می کنند، بیان کرد: بر اساس اولویت های نقشه جامعه علمی کشور و برنامه ریزی های کلان معاونت علمی و فناوری برگزاری چنین مسابقاتی دیده شده است تا در یک تیم، ایده ای توسعه یابد و به محصول تبدیل شود.
رئیس مرکز فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری افزود: انتظار داریم که در این دوره عمل محور زمینه ای برای ایجاد شرکت دانشی فراهم شود و در چارچوب اکوسیستم کشور نقش خود را به خوبی ایفا کنند.
قادری فر خاطر نشان کرد: نکته بارز این حرکتها حضور بخش خصوصی و جوان و توانمند ۲۰تا۳۰ سال است که در حوزه رفع نیاز کشور به صورت مسئله محور کار می کنند تا در مسیر ارتقایی قرار بگیرند و در عالیترین سطح بتوانند پاسخگوی نیاز مردم باشند.
وی بیان کرد: چنین رویدادهایی می تواند در عالی ترین سطح پاسخگوی نیاز مردم شوند؛ ما امیدواریم که برگزاری این رویدادها و مسابقات ره نشان که با تعامل معاونت علمی  فناوری و بنیاد ملی نخبگان  است مقوم این حرکت باشد.
وی گفت: در منظومه راهبردی علم و فناوری و زیست بوم نواوری ۵۳۰۰ شرکت دانش بنیان و ۷هزار استارتاپ و کسب و کار نو فعالیت می کنند.
به گفته وی، استارت اپها و شرکتهای دانش بنیان در نسل اول زیست بوم نوآوری، بیشتر در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می کردند اما اکنون به حدی از بلوغ رسیده اند که این تیم ها و شرکتها در حوزه های زیست فناوری، انرژی، فضایی و ... جایگاه شایسته و بایسته خود را پیدا کرده اند.
قادری فر تاکید کرد: ما در معاونت علمی و فناوری پشتیبانی تمام و کمال از این رویداد را داریم تا ایده های نواروانه به محصولات تبدیل شوند.
وی اضافه کرد: این رویداد قطعا سرشار از موفقیت ها و درس گرفتن از شکستهایی است که به تولید محصولاتی قابل رقابت تبدیل می شوند و مسیر را برای راه تعالی بخش در حوزه علم و فناوری برای ما خواهد گشود.


12 مهر 1399 9:11
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟