کلاهبرداری هکر 14 ساله در فضای مجازی

در مازندران
کلاهبرداری هکر 14 ساله در فضای مجازی

 کلاهبرداری نوجوان 14 ساله در فضای مجازی در مازندرانرئیس پلیس فتا استان مازندران از کشف کلاه‌برداری 500 میلیونی نوجوان 14 ساله در فضای مجازی خبر داد.
به گزارش ایلنا، سرهنگ سامع خورشاد در تشریح این خبر، گفت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر کلاه‌برداری از آنان از طریق کانال‌های صیغه یابی در فضای مجاری، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
رئیس پلیس فتا استان مازندران، تصریح کرد: مأموران با انجام اقدامات فنی و مهندسی، متهم را شناسایی و پس از هماهنگی‌های قضائی دستگیر کردند.
سرهنگ خورشاد در ادامه اظهار داشت: متهم که 14 ساله و اهل یکی از شهرستان‌های استان مازندران است، در بازجویی‌های به‌عمل‌آمده تاکنون به کلاه‌برداری 500 میلیونی از افراد مختلف در سراسر کشور اعتراف کرد.
وی بابیان این‌که متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد، از کاربران فضای مجازی خواست: در صورت برخورد با محتوای مشکوک و مجرمانه با مراجعه به سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir در قسمت مرکز فوریت‌های سایبری گزارش مربوطه را ارائه دهند تا برخورد قانونی با گردانندگان این سایت‌ها و صفحات اجتماعی صورت گیرد.


15 مهر 1399 12:53
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟