چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی، برخط برگزار می‌شود

به دلیل شرایط کرونایی
چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی، برخط برگزار می‌شود

چهارمین رویداد جایزه بازی‌های جدی ۱۳۹۹ به دلیل شرایط کرونایی کشور برخط برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از اداره ارتباطات و امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، رویداد جامع جایزه بازی‌های جدی در چهارمین دوره اش قرار بود در پاییز و زمستان و به صورت حضوری برگزار شود، اما بنا به اعلام دبیرخانه این رویداد و براساس تصمیم‌گیری شورای سیاست‌گذاری آن، به دلیل شرایط کرونایی کشور و لزوم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، این رویداد برخط برگزار می‌شود.
براساس اعلام دبیرخانه این رویداد، شرایط حضور در هکاتون بازی‌های جدی ۱۳۹۹، نشست بازی‌های جدی ۱۳۹۹، اختتامیه جشنواره بازی جدی سال ۱۳۹۹ و مراسم اختتامیه رویداد جایزه بازی‌های جدی ۱۳۹۹ برای تمام علاقه‌مندان و شرکت‌کنندگان به‌صورت برخط فراهم خواهد شد و مخاطبان نیز می‌توانند برخط به تماشای این رویداد بپردازند. درخصوص نحوه حضور ارائه‌دهندگان مقالات، داوران، سخنرانان و برندگان در بخش‌های مختلف رویداد، متعاقباً تصمیم‌گیری و اطلاع‌رسانی خواهد شد.
رویداد جامع جایزه بازی‌های جدی که هر سال توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به عنوان تنها متولی این صنعت و با جذب حامیان این حوزه برگزار می‌شود، امسال نیز شامل سه بخش اصلی، جشنواره بازی جدی سال ۱۳۹۹، هکاتون بازی‌های جدی ۱۳۹۹ و سمپوزیوم بازی‌های جدی ۱۳۹۹ است.
این رویداد در چهارمین دوره برگزاری خود در تلاش است تا زیرساخت‌های علمی و صنعتی را برای توسعه بیش‌ازپیش بازی‌های جدی در کشور فراهم و حلقه‌های توسعه را از تحقیقات دانشگاهی تا تجاری‌سازی محصولات موجود در صنعت تقویت کند و مانند سال‌های گذشته با شبکه بزرگی از حامیان و همکاران، فرصتی برای مشارکت در رشد بازی‌های جدی در کشور را فراهم آورد.
از آنجایی‌که تا فرصت ارسال اثر، ارسال مقاله و ثبت نام فردی یا گروهی برای شرکت در این رویداد ۳۰ آبان اعلام شده است.
بخش جشنواره بازی جدی سال ۱۳۹۹ در این دوره نیز میزبان آثار تولید شده در این زمینه است. صاحبان اثر می‌توانند بازی خود را (نسخه جدید یک بازی یا نسخه به‌روزرسانی شده بازی در دوره‌های قبل جشنواره) برای دبیرخانه جایزه ارسال کنند. پس از دریافت آثار ارسالی، بازی‌های جدی در سه مرحله مورد داوری تولید، داوری تجاری و داوری علمی قرار می‌گیرند و پس از بررسی‌های داوران، تیم‌های منتخب در فینال، به ارائه دستاورد‌های خود خواهند پرداخت. در مجموع بیش از ۲۰۰ میلیون تومان جایزه در انتظار برندگان این بخش خواهد بود.
بخش هکاتون بازی‌های جدی ۱۳۹۹ یک رویداد بازی‌سازی سه‌روزه است که در تهران، تبریز و اصفهان برگزار خواهد شد. امسال به دلیل همه‌گیر شدن ویروس کرونا و همچنین توجه به مدیریت فردی در این شرایط به‌عنوان مسئله‌ای مهم، وزارت ورزش و جوانان با ارائه موضوع «مهارت‌های زندگی: مواجهه با همه‌گیری بیماری‌ها» حامی مالی و طراح مسئله این رویداد در این سه استان است. قرار است از بهترین بازی‌های رومیزی یا دیجیتالی در این بخش نیز تقدیر شود و در مجموع بیش از ۱۰۰ میلیون تومان جایزه در انتظار برندگان این بخش خواهد بود.
بخش سمپوزیوم بازی‌های جدی ۱۳۹۹ پذیرای مقالات تخصصی و کارگاه‌های آموزشی در حوزه بازی‌های جدی است و به میزبانی دانشکده مدیریت و حسابداری علامه طباطبائی برگزار خواهد شد. مقالات ارسالی به این بخش حتماً باید به زبان انگلیسی باشند و داوری مقالات با هدف افزایش کیفیت مقالات ارسال شده، سخت‌گیرانه و در سطح مقالات علمی- پژوهشی خواهد بود. درمجموع بیش از ۲۰ میلیون تومان جایزه به مقالات منتخب در این بخش تعلق خواهد گرفت و مقالات پذیرفته شده برای نمایه سازی به پایگاه استنادی IEEE Xplore ارسال خواهد شد.


3 آبان 1399 11:25
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟