امضای تفاهم نامه همکاری کمیته امداد و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر

بیمه ۳۰۰ هزار مددجو در مناطق روستایی و عشایر
امضای تفاهم نامه همکاری کمیته امداد و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر

با امضای تفاهم‌نامه میان کمیته امداد و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ۳۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد از خدمات این صندوق برخرودار می‌شوند.  

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم امضای تفاهم‌نامه با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج و میلاد امام حسن عسگری (ع)، اجرای این تفاهم‌نامه را یک پشتوانه محکم برای آینده مددجویان روستایی و عشایر دانست و گفت: تکریم مددجویان کمیته امداد در اولویت همه برنامه‌های این نهاد است و تفاهم‌نامه با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در همین راستا انجام شده است.

 

وی به تشریح جزئیات این تفاهم‌نامه پرداخت و افزود: براساس این تفاهم‌نامه در گام نخست ۳۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد تحت پوشش خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار می‌گیرند.

 

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: مددجویان روستایی و عشایر در بازه سنی ۱۸ تا ۵۰ سال با اولویت زنان سرپرست خانوار از خدمات این صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شامل بیمه ازکارافتادگی، بازنشستگی و فوت برخوردار می‌شوند.

 

بختیاری با اشاره به سهم پرداختی مددجویان از حق بیمه در قالب این تفاهم‌نامه گفت: علاوه بر سهم دولت مبنی بر پرداخت ۱۰ درصد حق بیمه جامعه هدف، دولت پذیرفته است که ۵ درصد سهم بیمه مددجویان را نیز در سال نخست پرداخت کند.

 

همچنین در این مراسم علی شیرکانی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نیز با اشاره به اهداف مشترک کمیته امداد و صندوق بیمه روستائیان برای ارائه خدمات به اقشار محروم جامعه، گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از خدمات این صندوق بهره می‌برند که با تفاهم‌نامه با کمیته امداد، ۳۰۰ هزار مددجو به اعضای این صندوق اضافه می‌شوند.

 

وی افزود: در این تفاهم‌نامه دولت همه هزینه‌های بیمه‌شوندگان را تقبل کرده است و همین خدمات برای مخاطبین سازمان بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، قالی‌بافان و ... پیش‌بینی شده است.

 

شیرکانی روستائیان و عشایر را سرمایه‌های انقلاب دانست و تاکید کرد: خدمت‌رسانی به این افراد که همواره در صف اول دفاع از آرمان‌های نظام قرار دارند، موجب افتخار برای هر دو نهاد صندوق بیمه روستائیان و کمیته امداد است.


28 آبان 1399 13:33
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟