اعطای تسهیلات ارزان قیمت به ۳ هزار طرح اشتغال روستایی در اردبیل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل
اعطای تسهیلات ارزان قیمت به ۳ هزار طرح اشتغال روستایی در اردبیل

سه هزار طرح در یک هزار روستا، مناطق عشایری و شهر‌های کم جمعیت استان اردبیل تسهیلات اشتغالزایی ارزان قیمت دریافت کردند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز اردبیل؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، سه هزار طرح در یک هزار روستا، مناطق عشایری و شهر‌های کم جمعیت استان تسهیلات اشتغالزایی ارزان قیمت دریافت کردند.
رحیمی با اشاره به پرداخت سه هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات برای طرح‌های اشتغالزایی روستایی و عشایری استان اردبیل گفت: با اجرای این طرح‌ها، زمینه اشتغال سه هزار و ۵۰۰ نفر در استان اردبیل فراهم شده است.
وی از پرداخت ۹۵ درصدی سهم استان اردبیل از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری خبر داد و افزود: پرداخت تسهیلات به طرح‌های مصوب اشتغالزایی مناطق روستایی و عشایری این استان ادامه دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار کرد: در اجرای طرح اعطای تسهیلات در قالب اشتغال پایدار روستایی و عشایری، ۱۳ هزار نفر متقاضی در استان در سامانه کارا ثبت نام کرده‌اند که تاکنون طرح اشتغالزای پنج هزار نفر از متقاضیان به ارزش هشت هزار میلیارد ریال برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل استان معرفی شده است و پرداخت تسهیلات این طرح‌ها ادامه دارد.
رحیمی همچنین گفت: طرح اشتغال روستایی یکی از طرح‌های موفق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت گشایش امر اشتغال و جلوگیری از مهاجرت از مناطق روستایی بوده و تاکنون نتایج خوبی داشته است.
وی افزود: تسهیلات حمایتی اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان اردبیل برای طرح‌های ایجادی، توسعه‌ای و سرمایه در گردش در مناطق روستایی و عشایری و نیز شهر‌های زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت توسط بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اضافه کرد: اعطای تسهیلات با توجه به رسته فعالیت‌های بومی استان و با ارزیابی اهلیت سرمایه‌گذاران و متقاضیان تسهیلات انجام شده و نظارت سه مرحله‌ای نیز همزمان با عطای تسهیلات انجام می‌شود.


1 آذر 1399 11:8
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟