آمادگی ۲۹ متقاضی جدید تاسیس آموزشگاه آزاد برای آغاز کار

در خراسان جنوبی
آمادگی ۲۹ متقاضی جدید تاسیس آموزشگاه آزاد برای آغاز کار

29 متقاضی جدید تاسیس آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در صف انتظار انجام امور مرتبط با تاسیس آموزشگاه آزاد در خراسان جنوبی هستند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گفت: پس از وقفه دو ساله در صدورآمادگی ۲۹ متقاضی جدید تاسیس آموزشگاه آزاد برای آغاز کار مجوز تأسیس آموزشگاه‌ های آزاد بر اساس اولین اصلاحیه دستورالعمل اجرایی آیین نامه نحوه تشکلیل و اداره آموزشگاه‌های آزاد که در مرداد ۹۹ تصویب نهایی شد کار پذیرش درخواست‌های تاسیس آغاز شد. 
حسین خوش آیند افزود: پس از دریافت درخواست‌های متقاضیان با در نظر گرفتن نیاز آتی استان و کسب نظر هیات نظارت از بین ۴۴ درخواست ثبت شده با درخواست ۲۹ متقاضی موافقت شد، که پس از بررسی شرایط اختصاصی و کسب نمره قبولی در آزمون و احراز شرایط لازم مراحل صدور پروانه تأسیس آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به نقش آفرینی موثر حضور بخش خصوصی در تقویت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و گسترش فرهنگ مهارت در راستایی مبارزه با بیکاری گفت: علی رغم همه‌ی محدودیت‌های کرونایی که از اول امسال بخش آموزش را بیشتر از سایر قسمت‌ها درگیر کرده است تعداد هزار و  ۶۳۰ نفر متقاضی آموزش در آموزشگاه‌های آزاد استان بیش از ۳۳۰ هزار نفر ساعت آموزش را فراگرفته اند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گفت: از بین درخواست‌های ارائه شده، آموزشگاه‌های خدمات حقوقی، ابزار دقیق، نساجی، طلاسازی، گیاهان دارویی و .. از جمله موارد جدید یا کم تعداد در استان است.
در حال حاضر ۱۶۸ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در  خراسان جنوبی فعال است.


1 آذر 1399 13:1
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟