اختتامیه طرح «سرباز مهارت» در همدان برگزار شد

با همکاری جهاددانشگاهی و ورزش و جوانان استان؛
اختتامیه طرح «سرباز مهارت» در همدان برگزار شد

طرح «سرباز مهارت» که با همکاری جهاددانشگاهی همدان و اداره ورزش و جوانان استان آغاز شده بود به اتمام رسید.
اختتامیه طرح «سرباز مهارت» برگزار شد
به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی همدان، طرح «سرباز مهارت» که با همکاری جهاددانشگاهی همدان و اداره ورزش و جوانان استان برگزار شده بود به اتمام رسید.
این طرح از سوی وزارت ورزش و جوانان و با همکاری جهاددانشگاهی به عنوان مجری طرح، با آموزش سربازان وظیفه اجرا شد.
سرپرست جهاددانشگاهی همدان در اختتامیه این طرح، که 1 آذر برگزار شد، گفت: این دوره آموزشی 80 ساعته، در دو بخش«مهارت‌های زندگی» و «اشتغال» ویژه سربازان، با حضور افراد متخصص در محل پادگان شهید قهرمان و پایگاه هوایی شهید نوژه همدان برگزار شد. 
علی کلانترنیا عنوان کرد: این طرح شامل آموزش 32 ساعت مهارت‌های زندگی با موضوع همسریابی و مسایل مربوط به ازدواج به منظور توانمندسازی افراد در زندگی مشترک و 48 ساعت آموزش در حوره اشتغال و کارآفرینی در دو رده «سربازان دیپلم و زیر دیپلم» و «سربازان فوق دیپلم به بالا» برگزار شد.
سرپرست جهاددانشگاهی همدان خاطرنشان کرد: سربازان پس از گذراندن دوره گواهی شرکت در آن را از این واحد دریافت می‌کنند.
وی افزود: با وجود تجربه واحد در حوزه اشتغال و نوآوری و مشاوره‌ خانواده، انجام آموزش‌ها در طرح سرباز مهارت در دو موضوع «مهارت‌های زندگی» و «اشتغال» می‌تواند تاثیرگذارتر باشد.
حمید سیفی مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، نیز با ابراز خشنودی از روند اجرای طرح، تصریح کرد: افراد دانشگاهی حرکت خود را مبنی بر منطق دنبال می‌کنند، از این رو در مواردی که به صورت زیربنایی به دنبال حل مشکلات نبوده‌ایم به مشکل برخورده‌ایم.
سیفی افزود: طرح «سرباز مهارت» با وجود محدودیت‌های کرونایی آغاز شد و تا این لحظه تعداد مد نظر وزارت ورزش و جوانان دوره‌ها را سپری کرده‌اند.
وی از برگزاری دوره دیگری ویژه سازمان‌های مردم نهاد در رسته‌های مختلف خبر داد و گفت: این دوره نیز با همکاری جهاددانشگاهی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام شیوع کرونا برگزار خواهد شد که در حال حاضر تفاهم‌نامه آن در دست بررسی و تنظیم است.
وی با بیان این که تمرکز بر مدل‌های کیفی یکی از اهداف این اداره است، یادآور شد: باید از ظرفیت اساتید و جوانان نخبه در انجام کارها بهره برد و راه اندازی یک اتاق فکر متشکل از این افراد در پیشبرد فعالیت‌ها می‌تواند راهگشا باشد.
سیفی با تاکید بر کیفی سازی طرح عنوان کرد: نتیجه این آموزش‌ها برای سربازان باید در زندگی آنان دیده شود.
 وی با اشاره به این که گستردگی این طرح یکی از اهداف این اداره است، گفت: ایجاد درآمد پایدار با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در استان همدان وجود دارد در طرح سرباز مهارت می‌تواند محقق شود و باید به سمت آن حرکت کنیم.


2 آذر 1399 14:4
چاپ | ارسال به ديگران

نشریه بازار کار

خبرنامه

لطفا جهت عضويت و يا لغو عضويت در خبرنامه الکترونيکی بازارکار، آدرس پست الکترونيک خود را وارد نماييد.

نظرسنجی

به نظرشما کدامیک از گروه رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای یافتن فرصت شغلی دارند؟